MATE Desktop Environment - en to sr@latin translation catalogue (273 entries)

en: Error message
sr@latin: Poruka o grešci

en: Informational message
sr@latin: Obaveštajna poruka

en: Log in
sr@latin: Prijava

en: Log out
sr@latin: Odjava

en: Miscellaneous message
sr@latin: Raznovrsna poruka

en: Question dialog
sr@latin: Prozorče sa pitanjem

en: System events
sr@latin: Sistemski događaji

en: Warning message
sr@latin: Poruka sa upozorenjem

en: Default Background
sr@latin: Podrazumevana pozadina radne površine

en: Choose menu item
sr@latin: Izaberite stavku menija

en: Click on command button
sr@latin: Pritisnite dugme

en: Select check box
sr@latin: Izaberite kućicu

en: User interface events
sr@latin: Događaji korisničkog sučelja

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
sr@latin: Ne može da pronađe terminal, koristi xterm, mada i to možda neće raditi

en: MATE MateConf Support
sr@latin: Gnom podrška za GKonf

en: Unable to find the MATE_FILE_DOMAIN_APP_HELP domain
sr@latin: Ne može da pronađe MATE_FILE_DOMAIN_APP_HELP domen

en: Unable to find the MATE_FILE_DOMAIN_HELP domain.
sr@latin: Ne može da pronađe MATE_FILE_DOMAIN_HELP domen.

en: Unable to show help as %s is not a directory.  Please check your installation.
sr@latin: Ne može da prikaže pomoć pošto %s nije direktorijum. Proverite vašu instalaciju.

en: Unable to find help paths %s or %s. Please check your installation
sr@latin: Ne može da pronađe putanje sa pomoćnim datotekama ni u %s ni u %s. Proverite vašu instalaciju

en: Unable to find the help files in either %s or %s.  Please check your installation
sr@latin: Ne može da pronađe pomoćne datoteke ni u %s ni u %s. Proverite vašu instalaciju.

en: Unable to find doc_id %s in the help path
sr@latin: Ne može da pronađe doc_id %s u putanji za pomoć

en: Help document %s/%s not found
sr@latin: Nije pronađen dokument za pomoć %s/%s

note: FIXME: get this from matecomponent
en: MateComponent Support
sr@latin: MateComponent podrška

en: MateComponent activation Support
sr@latin: Podrška za MateComponent aktivaciju

en: Could not create per-user mate configuration directory `%s': %s
sr@latin: Ne može da napravi direktorijum „%s“ za korisnikova podešavanja Gnoma: %s

en: Could not stat private per-user mate configuration directory `%s': %s
sr@latin: Ne može da opipa privatni direktorijum „%s“ za korisnikova podešavanja Gnoma: %s

en: Could not set mode 0700 on private per-user mate configuration directory `%s': %s
sr@latin: Ne može da postavi ovlašćenja 0700 na direktorijum „%s“ za korisnikova podešavanja Gnoma: %s

en: Could not create mate accelerators directory `%s': %s
sr@latin: Ne može da napravi direktorijum sa Gnom prečicama „%s“: %s

en: MATE Virtual Filesystem
sr@latin: Gnomov oponašajući sistem datoteka

en: Disable sound server usage
sr@latin: Isključi upotrebu zvuka

en: Enable sound server usage
sr@latin: Uključi upotrebu zvuka

en: Host:port on which the sound server to use is running
sr@latin: Računar:port gde željeni server za zvuk osluškuje

en: HOSTNAME:PORT
sr@latin: RAČUNAR:PORT

en: MATE Library
sr@latin: Gnomova biblioteka

en: Show MATE options
sr@latin: Prikaži mogućnosti koje unosi Gnom

en: Popt Table
sr@latin: Popt tabela

en: The table of options for popt
sr@latin: Postavke tabele za popt

en: Popt Flags
sr@latin: Popt opcije

en: The flags to use for popt
sr@latin: Opcije u upotrebi za popt

en: Popt Context
sr@latin: Popt smisao

en: The popt context pointer that MateProgram is using
sr@latin: Pokazivač za popt smisao koji MateProgram koristi

en: GOption Context
sr@latin: GOption kontekst

en: The goption context pointer that MateProgram is using
sr@latin: Pokazivač za goption smisao koji MateProgram koristi

en: Human readable name
sr@latin: Čoveku razumljivo ime

en: Human readable name of this application
sr@latin: Ime ovog programa koje je razumljivo čoveku

en: MATE path
sr@latin: Putanja Gnoma

en: Path in which to look for installed files
sr@latin: Putanja u kojoj da traži postavljene datoteke

en: App ID
sr@latin: IB programa

en: ID string to use for this application
sr@latin: IB niska koja se koristi za ovaj program

en: App version
sr@latin: Izdanje programa

en: Version of this application
sr@latin: Izdanje ovog programa

en: MATE Prefix
sr@latin: Gnom direktorijum

en: Prefix where MATE was installed
sr@latin: Direktorijum u koji je Gnom postavljen

en: MATE Libdir
sr@latin: Gnomove biblioteke

en: Library prefix where MATE was installed
sr@latin: Direktorijum Gnomovih biblioteka

en: MATE Datadir
sr@latin: Gnomovi podaci

en: Data prefix where MATE was installed
sr@latin: Direktorijum gde su smešteni dodatni Gnomovi podaci

en: MATE Sysconfdir
sr@latin: Gnomova podešavanja

en: Configuration prefix where MATE was installed
sr@latin: Direktorijum gde su smeštena podešavanja Gnoma

en: MATE App Prefix
sr@latin: Direktorijum Gnom programa

en: Prefix where this application was installed
sr@latin: Direktorijum u koji je smešten ovaj program

en: MATE App Libdir
sr@latin: Biblioteke Gnom programa

en: Library prefix where this application was installed
sr@latin: Direktorijum u kome se nalaze biblioteke ovog programa

en: MATE App Datadir
sr@latin: Podaci Gnom programa

en: Data prefix where this application was installed
sr@latin: Direktorijum u kome se nalaze dodatni podaci ovog programa

en: MATE App Sysconfdir
sr@latin: Podešavanja Gnom programa

en: Configuration prefix where this application was installed
sr@latin: Direktorijum u kome se nalaze podešavanja ovog programa

en: Create Directories
sr@latin: Napravi direktorijume

en: Create standard MATE directories on startup
sr@latin: Napravi uobičajene Gnomove direktorijume pri pokretanju

en: Enable Sound
sr@latin: Uključi zvuk

en: Enable sound on startup
sr@latin: Uključi zvuk pri pokretanju

en: Espeaker
sr@latin: E-zvučnik

en: How to connect to esd
sr@latin: Kako da uspostavi vezu sa esd-om

en: Help options
sr@latin: Pomoćne opcije

en: Application options
sr@latin: Opcije programa

en: Dynamic modules to load
sr@latin: Učitaj dinamičke module

en: MODULE1,MODULE2,...
sr@latin: MODUL1,MODUL2,...

note: Translators: the first %s is the error message, 2nd %s the program name
en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sr@latin: %s
    Da bi videli potpun spisak mogućnosti linije naredbi, molim pozovite: „%s --help“

en: Unknown internal error while displaying this location.
sr@latin: Nepoznata unutrašnja greška pri prikazivanju ovog mesta.

en: The specified location is invalid.
sr@latin: Navedena putanja je neispravna.

en: There was an error parsing the default action command associated with this location.
sr@latin: Došlo je do greške pri obradi podrazumevane naredbe za ovu putanju.

en: There was an error launching the default action command associated with this location.
sr@latin: Došlo je do greške pri pokretanju podrazumevane naredbe za ovu putanju.

en: There is no default action associated with this location.
sr@latin: Nema podrazumevane akcije za ovu putanju.

en: The default action does not support this protocol.
sr@latin: Podrazumevana akcija ne podržava ovaj protokol.

en: The request was cancelled.
sr@latin: Zahtev je povučen.

en: The host "%s" could not be found.
sr@latin: Ne mogu da pronađem računar „%s“.

en: The host could not be found.
sr@latin: Ne mogu da pronađem računar.

en: The location or file could not be found.
sr@latin: Mesto ili datoteka nisu mogli biti pronađeni.

en: The login has failed.
sr@latin: Prijava nije uspela.

en: Error showing url: %s
sr@latin: Greška pri prikazivanju adrese: %s

en: Extra Moniker factory
sr@latin: Fabrika dodatnih nadimaka

en: MateConf moniker
sr@latin: GKonf nadimak

en: config indirect moniker
sr@latin: posredni nadimak podešavanja

en: Unknown type
sr@latin: Nepoznata vrsta

en: Key %s not found in configuration
sr@latin: Nije našao ključ %s među podešavanjima

en: Beep when a modifier is pressed.
sr@latin: Svirni pri pritisku na izmenjivač.

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
sr@latin: Isključi ukoliko su dva tastera pritisnuta istovremeno.

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds.
sr@latin: Ne smatraj taster pritisnutim dok se ne drži bar @delay milisekundi.

en: How long to accelerate in milliseconds
sr@latin: Koliko dugo (u milisekundama) da ubrzava

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed.
sr@latin: Koliko vremena (u milisekundama) treba da dođe od nule do najveće brzine.

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate.
sr@latin: Koliko vremena (u milisekundama) treba da prođe pre nego što tasteri za pomeranje miša počnu da rade.

en: How many pixels per second to move at the maximum speed.
sr@latin: Koliko tačaka u sekundi da prelazi pri najvećoj brzini.

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds.
sr@latin: Zanemari višestruki pritisak na _isti_ taster u rasponu od @delay milisekundi.

en: Initial delay in milliseconds
sr@latin: Početno odugovlačenje u milisekundama

en: Minimum interval in milliseconds
sr@latin: Najmanji period u milisekundama

en: Pixels per seconds
sr@latin: Tačaka po sekundi

en: minimum interval in milliseconds
sr@latin: najmanji period u milisekundama

en: List of assistive technology applications to start when logging into the MATE desktop.
sr@latin: Spisak programa za ispomoć koji se pokreću pri prijavi u Gnomovo radno okruženje.

en: Startup Assistive Technology Applications
sr@latin: Programi za ispomoć na početku

en: MATE to start preferred Mobility assistive technology application during login.
sr@latin: Da li Gnom treba da pokrene omiljeni program za motoričku ispomoć pri prijavi u okruženje.

en: Preferred Mobility assistive technology application
sr@latin: Omiljeni program za motoričku ispomoć

en: Preferred Mobility assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
sr@latin: Omiljeni program za motoričku ispomoć koji će se koristiti za prijavu, meni ili rad u komandnoj liniji.

en: Start preferred Mobility assistive technology application
sr@latin: Pokreni omiljeni program za motoričku ispomoć

en: MATE to start preferred Visual assistive technology application during login.
sr@latin: Da li Gnom treba da pokrene omiljeni program za vizuelnu ispomoć pri prijavi u okruženje.

en: Preferred Visual assistive technology application
sr@latin: Omiljeni program za vizuelnu ispomoć

en: Preferred Visual assistive technology application be used for login, menu, or command line.
sr@latin: Omiljeni program za vizuelnu ispomoć koji se koristi za prijavu, meni ili rad u komandnoj liniji.

en: Start preferred Visual assistive technology application
sr@latin: Pokreni omiljeni program za vizuelnu ispomoć

en: Browser needs terminal
sr@latin: Čitač zahteva terminal

en: Browser understands remote
sr@latin: Čitač razume udaljeno

en: Default browser
sr@latin: Uobičajeni čitač

en: Default browser for all URLs.
sr@latin: Uobičajeni čitač za sve adrese.

en: Whether the default browser needs a terminal to run.
sr@latin: Da li je uobičajenom čitaču neophodan terminal za izvršavanje.

en: Whether the default browser understands netscape remote.
sr@latin: Da li uobičajeni čitač razume udaljene Netskejp naredbe.

en: Calendar needs terminal
sr@latin: Kalendar zahteva terminal

en: Default calendar
sr@latin: Podrazumevani kalendar

en: Default calendar application
sr@latin: Podrazumevani program za kalendar

en: Default tasks
sr@latin: Podrazumeana sveska zaduženja

en: Default tasks application
sr@latin: Podrazumevani program za zaduženja

en: Tasks needs terminal
sr@latin: Poslovnik zahteva terminal

en: Whether the default calendar application needs a terminal to run
sr@latin: Da li je uobičajenom programu za kalendar neophodan terminal za izvršavanje

en: Whether the default tasks application needs a terminal to run
sr@latin: Da li je uobičajenom programu za zaduženja neophodan terminal za izvršavanje

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
sr@latin: Argument sa kojim se izvršavaju programi u terminalu definisanom pomoću „exec“ ključa.

en: Exec Arguments
sr@latin: Argumenti izvršenja

en: Terminal application
sr@latin: Terminalski program

en: Terminal program to use when starting applications that require one.
sr@latin: Terminalski program koji se koristi za pokretanje programa kojima je isti potreban.

en: A list with names of the first window manager workspaces. This key has been deprecated since MATE 2.12.
sr@latin: Spisak imena prvih radnih površina upravnika prozora. Ovaj ključ je zastareo počevši od Gnoma 2.12.

en: Fallback window manager (deprecated)
sr@latin: Rezervni upravnik prozora (zastarelo)

en: Fallback window manager if user window manager can't be found. This key has been deprecated since MATE 2.12.
sr@latin: Rezervni upravnik prozora ukoliko ne može da pronađe korisnikov upravnik. Ovaj ključ je zastareo počevši od Gnoma 2.12.

en: Names of the workspaces (deprecated)
sr@latin: Imena radnih površina (zastarelo)

en: The number of workspaces (deprecated)
sr@latin: Broj radnih površina (zastarelo)

en: The number of workspaces the window manager should use This key has been deprecated since MATE 2.12.
sr@latin: Broj radnih površina koje koristi upravnik prozora. Ovaj ključ je zastareo počevši od Gnoma 2.12.

en: User window manager (deprecated)
sr@latin: Korisnikov upravnik prozora (zastarelo)

en: Window manager to try first. This key has been deprecated since MATE 2.12.
sr@latin: Prvi upravnik prozora koji probati. Ovaj ključ je zastareo počevši od Gnoma 2.12.

en: Color Shading Type
sr@latin: Vrsta pretapanja boja

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are "none", "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched", "zoom", "spanned".
sr@latin: Određuje kako se iscrtava slika postavljena pomoću wallpaper_filename. Moguće vrednosti su „none“ (ništa), „wallpaper“ (pozadina), „centered“ (centrirano), „scaled“ (preko celog ekrana), „stretched“ (razvučeno), „zoom“ (uvećano) i „spanned“ (protegnuto).

en: Draw Desktop Background
sr@latin: Iscrtaj pozadinu radne površine

en: File to use for the background image.
sr@latin: Koju datoteku da koristi za pozadinsku sliku.

en: Have MATE draw the desktop background.
sr@latin: Da li da Gnom iscrta pozadinu radne površine.

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid".
sr@latin: Kako da pretapa boje pozadine. Moguće vrednosti su „horizontal-gradient“, „vertical-gradient“ i „solid“.

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
sr@latin: Boja na vrhu ili levoj strani pri iscrtavanju pretapanja boja, ili boja jednobojne pozadine.

en: Opacity with which to draw the background picture.
sr@latin: Neprovidnost kojom da iscrta pozadinsku sliku.

en: Picture Filename
sr@latin: Datoteka sa slikom

en: Picture Opacity
sr@latin: Neprovidnost slike

en: Picture Options
sr@latin: Izbori za sliku

en: Primary Color
sr@latin: Osnovna boja

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
sr@latin: Boja na dnu ili desnoj strani pri iscrtavanju pretapanja boja; ne koristi se za jednobojnu pozadinu.

en: Secondary Color
sr@latin: Dodatna boja

en: File Icon Theme
sr@latin: Tema ikona za datoteke

en: Theme used for displaying file icons.
sr@latin: Tema koja se koristi za prikazivanje ikona za datoteke.

en: Basename of the default theme used by gtk+.
sr@latin: Osnovno ime uobičajene teme koju koristi Gtk+.

en: Buttons Have Icons
sr@latin: Dugmići sadrže ikone

en: Can Change Accels
sr@latin: Dozvoljena izmena prečica

en: Cursor Blink
sr@latin: Treperenje kursora

en: Cursor Blink Time
sr@latin: Period treptaja kursora

en: Default font
sr@latin: Uobičajen slovni lik

en: Document font
sr@latin: Slovni lik za dokumente

en: Enable Accessibility
sr@latin: Omogući pristupačnost

en: Enable Animations
sr@latin: Omogući animacije

en: GTK IM Module
sr@latin: GTK IM modul

en: GTK IM Preedit Style
sr@latin: GTK IM Stil predunosa

en: GTK IM Status Style
sr@latin: GTK IM Stil stanja

en: Gtk+ Theme
sr@latin: Gtk+ tema

en: Icon Theme
sr@latin: Tema ikona

en: Icon theme to use for the panel, caja etc.
sr@latin: Tema ikona koja se koristi za panel, Caja, itd.

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
sr@latin: Prečica sa tastature za otvaranje menija.

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds.
sr@latin: Dužina perioda treperenja kursora, u milisekundama.

en: Menubar Detachable
sr@latin: Odvojiv osnovni meni

en: Menubar accelerator
sr@latin: Prečica za osnovni meni

en: Menus Have Icons
sr@latin: Meniji sadrže ikone

en: Menus Have Tearoff
sr@latin: Meni se može otkinuti

en: Module for GtkFileChooser
sr@latin: Deo za izbor datoteka (GtkFileChooser)

en: Module to use as the filesystem model for the GtkFileChooser widget. Possible values are "gio", "mate-vfs" and "gtk+".
sr@latin: Deo za način izbora datoteka pomoću elementa GtkFileChooser. Dozvoljene vrednosti su „gio“, „mate-vfs“ i „gtk+“.

en: Monospace font
sr@latin: Slovni lik utvrđene širine

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
sr@latin: Ime slovnog lika podjednake širine koji se koriste na mestima kao što je npr. terminal.

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
sr@latin: Ime Gtk+ IM stila predunosa koji koristi Gtk+.

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
sr@latin: Ime Gtk+ IM stila stanja koji koristi Gtk+.

en: Name of the default font used by gtk+.
sr@latin: Ime uobičajenog pisma koje koristi Gtk+.

en: Name of the default font used for reading documents.
sr@latin: Ime uobičajenog fonta za čitanje dokumenata.

en: Name of the input method module used by GTK+.
sr@latin: Ime modula za Gtk+ metodu unosa koji koristi Gtk+.

en: Show the 'Input Methods' menu
sr@latin: Prikaži meni „Način unosa“

en: Show the 'Unicode Control Character' menu
sr@latin: Pokaži meni Upravljački Unikod znak

en: Size of icons in toolbars, either "small-toolbar" or "large-toolbar".
sr@latin: Veličina ikona u traci alata, „small-toolbar“ (male) ili „large-toolbar“ (velike).

en: Status Bar on Right
sr@latin: Stanje na desnoj strani

en: Toolbar Detachable
sr@latin: Odvojive alatke

en: Toolbar Icon Size
sr@latin: Veličina ikona na paleti alatki

en: Toolbar Style
sr@latin: Stil palete alatki

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both-horiz", "icons", and "text".
sr@latin: Stil alatki. Dozvoljene vrednosti su „both“, „both_horiz“, „icons“ i „text“.

en: Use Custom Font
sr@latin: Prilagodi slovni lik

en: Whether Applications should have accessibility support.
sr@latin: Da li programi sadrže podršku za pristupačnost.

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
sr@latin: Da li se prikazuju animacije. Napomena: ovo je opšti ključ, i izmeniće ponašanje upravnika prozora, panela, itd.

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text.
sr@latin: Da li se prikazuje ikona pored teksta na dugmićima.

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry.
sr@latin: Da li se prikazuje ikona pored stavke u meniju.

en: Whether menus should have a tearoff.
sr@latin: Da li je menije moguće otkinuti.

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method.
sr@latin: Da li pomoćni meniji u poljima za unos i prikaz teksta treba da ponude mogućnost promene načina unosa.

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters.
sr@latin: Da li pomoćni meniji u poljima za unos i prikaz teksta treba da ponude mogućnost umetanja kontrolnih znakova.

en: Whether the cursor should blink.
sr@latin: Da li kursor treba da treperi.

en: Whether the user can detach menubars and move them around.
sr@latin: Da li korisnik može da odvoji osnovne menije i da ih pomera naokolo.

en: Whether the user can detach toolbars and move them around.
sr@latin: Da li korisnik može da odvoji alatke i da ih pomera naokolo.

en: Whether the user can dynamically type a new accelerator when positioned over an active menuitem.
sr@latin: Da li korisnik može dinamički da postavi novu prečicu kada je označena stavka u meniju.

en: Whether to display a status bar meter on the right.
sr@latin: Da li da prikaže merač na desnoj strani trake sa stanjem.

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
sr@latin: Da li da koristi proizvoljni font u Gtk+ programima.

en: Disable URL and MIME type handlers
sr@latin: Unemogući baratanje URL adresama i MIME vrstama

en: Disable command line
sr@latin: Isključi red naredbi

en: Disable lock screen
sr@latin: Isključi zaključavanje ekrana

en: Disable print setup
sr@latin: Isključi podešavanje štampe

en: Disable printing
sr@latin: Isključi štampu

en: Disable saving files to disk
sr@latin: Isključi čuvanje datoteka na disk

en: Disable user switching
sr@latin: Isključi promenu korisnika

en: Prevent running any URL or MIME type handler applications.
sr@latin: Spreči pokretanje programa koji prihvataju URL adrese i MIME tipove.

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
sr@latin: Spreči korisnika da pristupa terminalu ili da izdaje naredbu za izvršenje.  Na primer, ovo će onemogućiti pristup prozorčetu „Pokreni program“ sa panela.

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
sr@latin: Spreči korisnika da menja podešavanja štampe.  Na primer, ovo će onemogućiti pristup prozorčetu „Podešavanje štampe“ iz svakog programa.

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
sr@latin: Spreči korisnika da štampa.  Na primer, ovo će onemogućiti pristup prozorčetu „Štampaj“ iz svakog programa.

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
sr@latin: Spreči korisnika da čuva datoteke na disku.  Na primer, ovo će onemogućiti pristup prozorčetu „Sačuvaj kao“ iz svakog programa.

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
sr@latin: Spreči korisnika da se prijavi pod drugim nalogom dok je njegova sesija u toku.

en: Prevent the user to lock his screen.
sr@latin: Spreči korisnika da zaključa ekran.

en: File name of the bell sound to be played.
sr@latin: Ime datoteke u kojoj se nalazi zvuk zvona koji treba pustiti.

en: Keyboard Bell Custom Filename
sr@latin: Izbor datoteke za zvuk zvona tastature

en: Remember NumLock state
sr@latin: Zapamti stanje numeričke tastature

en: When set to true, MATE will remember the state of the NumLock LED between sessions.
sr@latin: Kada je uključeno, Gnom će zapamtiti stanje lampice numeričke tastature između sesija.

en: possible values are "on", "off", and "custom".
sr@latin: dozvoljene vrednosti su „on“, „off“ i „custom“.

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
sr@latin: Faktor ubrzanja za kretanje miša. Uobičajena sistemska vrednost je -1.

en: Cursor font
sr@latin: Font za kursor

en: Cursor size
sr@latin: Veličina kursora

en: Cursor theme
sr@latin: Tema kursora

en: Cursor theme name. Used only by Xservers that support Xcursor, such as XFree86 4.3 and later.
sr@latin: Ime teme za kursor. Koriste je samo Iks serveri koji podržavaju Xcursor kao što su XFree86 4.3 ili naknadni.

en: Distance before a drag is started.
sr@latin: Rastojanje pre početka prevlačenja.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
sr@latin: Rastojanje u tačkama koje pokazivač mora da pređe pre nego što se pokrene ubrzano kretanje miša. Uobičajena sistemska vrednost je -1.

en: Double Click Time
sr@latin: Vreme dvostrukog pritiska

en: Drag Threshold
sr@latin: Prag prevlačenja

en: Font name of the cursor. If unset, the default font is used. This value is only propagated to the X server start of each session, so changing it mid-session won't have an effect until the next time you log in.
sr@latin: Ime slovnog lika za kursor. Ukoliko nije postavljeno, koristi se uobičajeni. Ova vrednost sa šalje Iks serveru samo na početku rada, pa izmene u toku rada neće imati uticaja dok se ponovo ne prijavite.

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
sr@latin: Ističe trenutnu poziciju pokazivača kada se pritisne ili otpusti Control taster.

en: Length of a double click.
sr@latin: Dužina dvostrukog pritiska.

en: Locate Pointer
sr@latin: Pronađi pokazivač

en: Motion Threshold
sr@latin: Prag kretanja

en: Mouse button orientation
sr@latin: Zamena dugmeta miša

en: Single Click
sr@latin: Jednostruki pritisak

en: Single click to open icons.
sr@latin: Jednostrukim pritiskom miša se otvaraju ikone.

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
sr@latin: Veličina kursora na koju ukazuje tema kursora.

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
sr@latin: Zameni levo i desno dugme miša, za levoruke.

en: Default mixer device
sr@latin: Uobičajeni uređaj za zvuk

en: Default mixer tracks
sr@latin: Uobičajni kanali uređaja za zvuk

en: Enable ESD
sr@latin: Omogući ESD

en: Enable sound server startup.
sr@latin: Pokreni zvučni server pri pokretanju.

en: Input feedback sounds
sr@latin: Zvučno obaveštenje o unosu

en: Sound theme name
sr@latin: Ime zvučne teme

en: Sounds for events
sr@latin: Zvuci za događaje

en: The XDG sound theme to use for event sounds.
sr@latin: XDG zvučna tema koja se koristi za zvuke na događaje.

en: The default mixer device used by the multimedia key bindings.
sr@latin: Uobičajni uređaj za zvuk na koji će se odnositi multimedijalne prečice na tastaturi.

en: The default mixer tracks used by the multimedia key bindings.
sr@latin: Uobičajni kanali uređaja za zvuk na koje će se odnositi multimedijalne prečice na tastaturi.

en: Whether to play sounds on input events.
sr@latin: Da li da pusti zvuk pri korisnikovim događajima.

en: Whether to play sounds on user events.
sr@latin: Da li da pusti zvuk pri korisnikovim događajima.

en: Maximum age for thumbnails in the cache, in days. Set to -1 to disable cleaning.
sr@latin: Maksimalna starost malih prikaza u ostavi, u danima. Postavite na -1 da onemogućite uklanjanje.

en: Maximum size of the thumbnail cache, in megabytes. Set to -1 to disable cleaning.
sr@latin: Maksimalna veličina ostave malih prikaza, u megabajtima. Postavite na -1 da onemogućite uklanjanje.

en: Disable all external thumbnailers
sr@latin: Isključi sve spoljašnje prikazivače

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
sr@latin: Postavite da biste isključili sve spoljašnje programe za pravljenje malih prikaza, nezavisno od toga da li su oni samostalno isključeni ili uključeni.

en: Allow postponing of breaks
sr@latin: Dopusti odlaganje odmora

en: Break time
sr@latin: Vreme za odmor

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
sr@latin: Broj minuta kucanja pre nego što počne odmor.

en: Number of minutes that the typing break should last.
sr@latin: Koliko minuta treba da traje odmor od kucanja.

en: Type time
sr@latin: Vreme kucanja

en: Whether or not keyboard locking is enabled
sr@latin: Da li je ili nije uključeno zaključavanje tastature

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
sr@latin: Da li je ili nije uključeno zaključavanje tastature.

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
sr@latin: Da li se može odložiti ekran za odmor od kucanja.
