MATE Desktop Environment - en to sr translation catalogue (273 entries)

en: Error message
sr: Порука о грешци

en: Informational message
sr: Обавештајна порука

en: Log in
sr: Пријава

en: Log out
sr: Одјава

en: Miscellaneous message
sr: Разноврсна порука

en: Question dialog
sr: Прозорче са питањем

en: System events
sr: Системски догађаји

en: Warning message
sr: Порука са упозорењем

en: Default Background
sr: Подразумевана позадина радне површине

en: Choose menu item
sr: Изаберите ставку менија

en: Click on command button
sr: Притисните дугме

en: Select check box
sr: Изаберите кућицу

en: User interface events
sr: Догађаји корисничког сучеља

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
sr: Не може да пронађе терминал, користи xterm, мада и то можда неће радити

en: MATE MateConf Support
sr: Гном подршка за ГКонф

en: Unable to find the MATE_FILE_DOMAIN_APP_HELP domain
sr: Не може да пронађе MATE_FILE_DOMAIN_APP_HELP домен

en: Unable to find the MATE_FILE_DOMAIN_HELP domain.
sr: Не може да пронађе MATE_FILE_DOMAIN_HELP домен.

en: Unable to show help as %s is not a directory.  Please check your installation.
sr: Не може да прикаже помоћ пошто %s није директоријум. Проверите вашу инсталацију.

en: Unable to find help paths %s or %s. Please check your installation
sr: Не може да пронађе путање са помоћним датотекама ни у %s ни у %s. Проверите вашу инсталацију

en: Unable to find the help files in either %s or %s.  Please check your installation
sr: Не може да пронађе помоћне датотеке ни у %s ни у %s. Проверите вашу инсталацију.

en: Unable to find doc_id %s in the help path
sr: Не може да пронађе doc_id %s у путањи за помоћ

en: Help document %s/%s not found
sr: Није пронађен документ за помоћ %s/%s

note: FIXME: get this from matecomponent
en: MateComponent Support
sr: Бонобо подршка

en: MateComponent activation Support
sr: Подршка за Бонобо активацију

en: Could not create per-user mate configuration directory `%s': %s
sr: Не може да направи директоријум „%s“ за корисникова подешавања Гнома: %s

en: Could not stat private per-user mate configuration directory `%s': %s
sr: Не може да опипа приватни директоријум „%s“ за корисникова подешавања Гнома: %s

en: Could not set mode 0700 on private per-user mate configuration directory `%s': %s
sr: Не може да постави овлашћења 0700 на директоријум „%s“ за корисникова подешавања Гнома: %s

en: Could not create mate accelerators directory `%s': %s
sr: Не може да направи директоријум са Гном пречицама „%s“: %s

en: MATE Virtual Filesystem
sr: Гномов опонашајући систем датотека

en: Disable sound server usage
sr: Искључи употребу звука

en: Enable sound server usage
sr: Укључи употребу звука

en: Host:port on which the sound server to use is running
sr: Рачунар:порт где жељени сервер за звук ослушкује

en: HOSTNAME:PORT
sr: РАЧУНАР:ПОРТ

en: MATE Library
sr: Гномова библиотека

en: Show MATE options
sr: Прикажи могућности које уноси Гном

en: Popt Table
sr: Popt табела

en: The table of options for popt
sr: Поставке табеле за popt

en: Popt Flags
sr: Popt опције

en: The flags to use for popt
sr: Опције у употреби за popt

en: Popt Context
sr: Popt смисао

en: The popt context pointer that MateProgram is using
sr: Показивач за popt смисао који MateProgram користи

en: GOption Context
sr: GOption контекст

en: The goption context pointer that MateProgram is using
sr: Показивач за goption смисао који MateProgram користи

en: Human readable name
sr: Човеку разумљиво име

en: Human readable name of this application
sr: Име овог програма које је разумљиво човеку

en: MATE path
sr: Путања Гнома

en: Path in which to look for installed files
sr: Путања у којој да тражи постављене датотеке

en: App ID
sr: ИБ програма

en: ID string to use for this application
sr: ИБ ниска која се користи за овај програм

en: App version
sr: Издање програма

en: Version of this application
sr: Издање овог програма

en: MATE Prefix
sr: Гном директоријум

en: Prefix where MATE was installed
sr: Директоријум у који је Гном постављен

en: MATE Libdir
sr: Гномове библиотеке

en: Library prefix where MATE was installed
sr: Директоријум Гномових библиотека

en: MATE Datadir
sr: Гномови подаци

en: Data prefix where MATE was installed
sr: Директоријум где су смештени додатни Гномови подаци

en: MATE Sysconfdir
sr: Гномова подешавања

en: Configuration prefix where MATE was installed
sr: Директоријум где су смештена подешавања Гнома

en: MATE App Prefix
sr: Директоријум Гном програма

en: Prefix where this application was installed
sr: Директоријум у који је смештен овај програм

en: MATE App Libdir
sr: Библиотеке Гном програма

en: Library prefix where this application was installed
sr: Директоријум у коме се налазе библиотеке овог програма

en: MATE App Datadir
sr: Подаци Гном програма

en: Data prefix where this application was installed
sr: Директоријум у коме се налазе додатни подаци овог програма

en: MATE App Sysconfdir
sr: Подешавања Гном програма

en: Configuration prefix where this application was installed
sr: Директоријум у коме се налазе подешавања овог програма

en: Create Directories
sr: Направи директоријуме

en: Create standard MATE directories on startup
sr: Направи уобичајене Гномове директоријуме при покретању

en: Enable Sound
sr: Укључи звук

en: Enable sound on startup
sr: Укључи звук при покретању

en: Espeaker
sr: Е-звучник

en: How to connect to esd
sr: Како да успостави везу са esd-ом

en: Help options
sr: Помоћне опције

en: Application options
sr: Опције програма

en: Dynamic modules to load
sr: Учитај динамичке модуле

en: MODULE1,MODULE2,...
sr: МОДУЛ1,МОДУЛ2,...

note: Translators: the first %s is the error message, 2nd %s the program name
en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sr: %s
    Да би видели потпун списак могућности линије наредби, молим позовите: „%s --help“

en: Unknown internal error while displaying this location.
sr: Непозната унутрашња грешка при приказивању овог места.

en: The specified location is invalid.
sr: Наведена путања је неисправна.

en: There was an error parsing the default action command associated with this location.
sr: Дошло је до грешке при обради подразумеване наредбе за ову путању.

en: There was an error launching the default action command associated with this location.
sr: Дошло је до грешке при покретању подразумеване наредбе за ову путању.

en: There is no default action associated with this location.
sr: Нема подразумеване акције за ову путању.

en: The default action does not support this protocol.
sr: Подразумевана акција не подржава овај протокол.

en: The request was cancelled.
sr: Захтев је повучен.

en: The host "%s" could not be found.
sr: Не могу да пронађем рачунар „%s“.

en: The host could not be found.
sr: Не могу да пронађем рачунар.

en: The location or file could not be found.
sr: Место или датотека нису могли бити пронађени.

en: The login has failed.
sr: Пријава није успела.

en: Error showing url: %s
sr: Грешка при приказивању адресе: %s

en: Extra Moniker factory
sr: Фабрика додатних надимака

en: MateConf moniker
sr: ГКонф надимак

en: config indirect moniker
sr: посредни надимак подешавања

en: Unknown type
sr: Непозната врста

en: Key %s not found in configuration
sr: Није нашао кључ %s међу подешавањима

en: Beep when a modifier is pressed.
sr: Свирни при притиску на измењивач.

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
sr: Искључи уколико су два тастера притиснута истовремено.

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds.
sr: Не сматрај тастер притиснутим док се не држи бар @delay милисекунди.

en: How long to accelerate in milliseconds
sr: Колико дуго (у милисекундама) да убрзава

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed.
sr: Колико времена (у милисекундама) треба да дође од нуле до највеће брзине.

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate.
sr: Колико времена (у милисекундама) треба да прође пре него што тастери за померање миша почну да раде.

en: How many pixels per second to move at the maximum speed.
sr: Колико тачака у секунди да прелази при највећој брзини.

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds.
sr: Занемари вишеструки притисак на _исти_ тастер у распону од @delay милисекунди.

en: Initial delay in milliseconds
sr: Почетно одуговлачење у милисекундама

en: Minimum interval in milliseconds
sr: Најмањи период у милисекундама

en: Pixels per seconds
sr: Тачака по секунди

en: minimum interval in milliseconds
sr: најмањи период у милисекундама

en: List of assistive technology applications to start when logging into the MATE desktop.
sr: Списак програма за испомоћ који се покрећу при пријави у Гномово радно окружење.

en: Startup Assistive Technology Applications
sr: Програми за испомоћ на почетку

en: MATE to start preferred Mobility assistive technology application during login.
sr: Да ли Гном треба да покрене омиљени програм за моторичку испомоћ при пријави у окружење.

en: Preferred Mobility assistive technology application
sr: Омиљени програм за моторичку испомоћ

en: Preferred Mobility assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
sr: Омиљени програм за моторичку испомоћ који ће се користити за пријаву, мени или рад у командној линији.

en: Start preferred Mobility assistive technology application
sr: Покрени омиљени програм за моторичку испомоћ

en: MATE to start preferred Visual assistive technology application during login.
sr: Да ли Гном треба да покрене омиљени програм за визуелну испомоћ при пријави у окружење.

en: Preferred Visual assistive technology application
sr: Омиљени програм за визуелну испомоћ

en: Preferred Visual assistive technology application be used for login, menu, or command line.
sr: Омиљени програм за визуелну испомоћ који се користи за пријаву, мени или рад у командној линији.

en: Start preferred Visual assistive technology application
sr: Покрени омиљени програм за визуелну испомоћ

en: Browser needs terminal
sr: Читач захтева терминал

en: Browser understands remote
sr: Читач разуме удаљено

en: Default browser
sr: Уобичајени читач

en: Default browser for all URLs.
sr: Уобичајени читач за све адресе.

en: Whether the default browser needs a terminal to run.
sr: Да ли је уобичајеном читачу неопходан терминал за извршавање.

en: Whether the default browser understands netscape remote.
sr: Да ли уобичајени читач разуме удаљене Нетскејп наредбе.

en: Calendar needs terminal
sr: Календар захтева терминал

en: Default calendar
sr: Подразумевани календар

en: Default calendar application
sr: Подразумевани програм за календар

en: Default tasks
sr: Подразумеана свеска задужења

en: Default tasks application
sr: Подразумевани програм за задужења

en: Tasks needs terminal
sr: Пословник захтева терминал

en: Whether the default calendar application needs a terminal to run
sr: Да ли је уобичајеном програму за календар неопходан терминал за извршавање

en: Whether the default tasks application needs a terminal to run
sr: Да ли је уобичајеном програму за задужења неопходан терминал за извршавање

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
sr: Аргумент са којим се извршавају програми у терминалу дефинисаном помоћу „exec“ кључа.

en: Exec Arguments
sr: Аргументи извршења

en: Terminal application
sr: Терминалски програм

en: Terminal program to use when starting applications that require one.
sr: Терминалски програм који се користи за покретање програма којима је исти потребан.

en: A list with names of the first window manager workspaces. This key has been deprecated since MATE 2.12.
sr: Списак имена првих радних површина управника прозора. Овај кључ је застарео почевши од Гнома 2.12.

en: Fallback window manager (deprecated)
sr: Резервни управник прозора (застарело)

en: Fallback window manager if user window manager can't be found. This key has been deprecated since MATE 2.12.
sr: Резервни управник прозора уколико не може да пронађе корисников управник. Овај кључ је застарео почевши од Гнома 2.12.

en: Names of the workspaces (deprecated)
sr: Имена радних површина (застарело)

en: The number of workspaces (deprecated)
sr: Број радних површина (застарело)

en: The number of workspaces the window manager should use This key has been deprecated since MATE 2.12.
sr: Број радних површина које користи управник прозора. Овај кључ је застарео почевши од Гнома 2.12.

en: User window manager (deprecated)
sr: Корисников управник прозора (застарело)

en: Window manager to try first. This key has been deprecated since MATE 2.12.
sr: Први управник прозора који пробати. Овај кључ је застарео почевши од Гнома 2.12.

en: Color Shading Type
sr: Врста претапања боја

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are "none", "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched", "zoom", "spanned".
sr: Одређује како се исцртава слика постављена помоћу wallpaper_filename. Могуће вредности су „none“ (ништа), „wallpaper“ (позадина), „centered“ (центрирано), „scaled“ (преко целог екрана), „stretched“ (развучено), „zoom“ (увећано) и „spanned“ (протегнуто).

en: Draw Desktop Background
sr: Исцртај позадину радне површине

en: File to use for the background image.
sr: Коју датотеку да користи за позадинску слику.

en: Have MATE draw the desktop background.
sr: Да ли да Гном исцрта позадину радне површине.

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid".
sr: Како да претапа боје позадине. Могуће вредности су „horizontal-gradient“, „vertical-gradient“ и „solid“.

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
sr: Боја на врху или левој страни при исцртавању претапања боја, или боја једнобојне позадине.

en: Opacity with which to draw the background picture.
sr: Непровидност којом да исцрта позадинску слику.

en: Picture Filename
sr: Датотека са сликом

en: Picture Opacity
sr: Непровидност слике

en: Picture Options
sr: Избори за слику

en: Primary Color
sr: Основна боја

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
sr: Боја на дну или десној страни при исцртавању претапања боја; не користи се за једнобојну позадину.

en: Secondary Color
sr: Додатна боја

en: File Icon Theme
sr: Тема икона за датотеке

en: Theme used for displaying file icons.
sr: Тема која се користи за приказивање икона за датотеке.

en: Basename of the default theme used by gtk+.
sr: Основно име уобичајене теме коју користи Гтк+.

en: Buttons Have Icons
sr: Дугмићи садрже иконе

en: Can Change Accels
sr: Дозвољена измена пречица

en: Cursor Blink
sr: Треперење курсора

en: Cursor Blink Time
sr: Период трептаја курсора

en: Default font
sr: Уобичајен словни лик

en: Document font
sr: Словни лик за документе

en: Enable Accessibility
sr: Омогући приступачност

en: Enable Animations
sr: Омогући анимације

en: GTK IM Module
sr: GTK IM модул

en: GTK IM Preedit Style
sr: GTK IM Стил предуноса

en: GTK IM Status Style
sr: GTK IM Стил стања

en: Gtk+ Theme
sr: Гтк+ тема

en: Icon Theme
sr: Тема икона

en: Icon theme to use for the panel, caja etc.
sr: Тема икона која се користи за панел, Наутилус, итд.

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
sr: Пречица са тастатуре за отварање менија.

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds.
sr: Дужина периода треперења курсора, у милисекундама.

en: Menubar Detachable
sr: Одвојив основни мени

en: Menubar accelerator
sr: Пречица за основни мени

en: Menus Have Icons
sr: Менији садрже иконе

en: Menus Have Tearoff
sr: Мени се може откинути

en: Module for GtkFileChooser
sr: Део за избор датотека (GtkFileChooser)

en: Module to use as the filesystem model for the GtkFileChooser widget. Possible values are "gio", "mate-vfs" and "gtk+".
sr: Део за начин избора датотека помоћу елемента GtkFileChooser. Дозвољене вредности су „gio“, „mate-vfs“ и „gtk+“.

en: Monospace font
sr: Словни лик утврђене ширине

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
sr: Име словног лика подједнаке ширине који се користе на местима као што је нпр. терминал.

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
sr: Име Гтк+ IM стила предуноса који користи Гтк+.

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
sr: Име Гтк+ IM стила стања који користи Гтк+.

en: Name of the default font used by gtk+.
sr: Име уобичајеног писма које користи Гтк+.

en: Name of the default font used for reading documents.
sr: Име уобичајеног фонта за читање докумената.

en: Name of the input method module used by GTK+.
sr: Име модула за Гтк+ методу уноса који користи Гтк+.

en: Show the 'Input Methods' menu
sr: Прикажи мени „Начин уноса“

en: Show the 'Unicode Control Character' menu
sr: Покажи мени Управљачки Уникод знак

en: Size of icons in toolbars, either "small-toolbar" or "large-toolbar".
sr: Величина икона у траци алата, „small-toolbar“ (мале) или „large-toolbar“ (велике).

en: Status Bar on Right
sr: Стање на десној страни

en: Toolbar Detachable
sr: Одвојиве алатке

en: Toolbar Icon Size
sr: Величина икона на палети алатки

en: Toolbar Style
sr: Стил палете алатки

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both-horiz", "icons", and "text".
sr: Стил алатки. Дозвољене вредности су „both“, „both_horiz“, „icons“ и „text“.

en: Use Custom Font
sr: Прилагоди словни лик

en: Whether Applications should have accessibility support.
sr: Да ли програми садрже подршку за приступачност.

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
sr: Да ли се приказују анимације. Напомена: ово је општи кључ, и измениће понашање управника прозора, панела, итд.

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text.
sr: Да ли се приказује икона поред текста на дугмићима.

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry.
sr: Да ли се приказује икона поред ставке у менију.

en: Whether menus should have a tearoff.
sr: Да ли је меније могуће откинути.

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method.
sr: Да ли помоћни менији у пољима за унос и приказ текста треба да понуде могућност промене начина уноса.

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters.
sr: Да ли помоћни менији у пољима за унос и приказ текста треба да понуде могућност уметања контролних знакова.

en: Whether the cursor should blink.
sr: Да ли курсор треба да трепери.

en: Whether the user can detach menubars and move them around.
sr: Да ли корисник може да одвоји основне меније и да их помера наоколо.

en: Whether the user can detach toolbars and move them around.
sr: Да ли корисник може да одвоји алатке и да их помера наоколо.

en: Whether the user can dynamically type a new accelerator when positioned over an active menuitem.
sr: Да ли корисник може динамички да постави нову пречицу када је означена ставка у менију.

en: Whether to display a status bar meter on the right.
sr: Да ли да прикаже мерач на десној страни траке са стањем.

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
sr: Да ли да користи произвољни фонт у Гтк+ програмима.

en: Disable URL and MIME type handlers
sr: Унемогући баратање УРЛ адресама и МИМЕ врстама

en: Disable command line
sr: Искључи ред наредби

en: Disable lock screen
sr: Искључи закључавање екрана

en: Disable print setup
sr: Искључи подешавање штампе

en: Disable printing
sr: Искључи штампу

en: Disable saving files to disk
sr: Искључи чување датотека на диск

en: Disable user switching
sr: Искључи промену корисника

en: Prevent running any URL or MIME type handler applications.
sr: Спречи покретање програма који прихватају УРЛ адресе и МИМЕ типове.

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
sr: Спречи корисника да приступа терминалу или да издаје наредбу за извршење.  На пример, ово ће онемогућити приступ прозорчету „Покрени програм“ са панела.

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
sr: Спречи корисника да мења подешавања штампе.  На пример, ово ће онемогућити приступ прозорчету „Подешавање штампе“ из сваког програма.

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
sr: Спречи корисника да штампа.  На пример, ово ће онемогућити приступ прозорчету „Штампај“ из сваког програма.

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
sr: Спречи корисника да чува датотеке на диску.  На пример, ово ће онемогућити приступ прозорчету „Сачувај као“ из сваког програма.

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
sr: Спречи корисника да се пријави под другим налогом док је његова сесија у току.

en: Prevent the user to lock his screen.
sr: Спречи корисника да закључа екран.

en: File name of the bell sound to be played.
sr: Име датотеке у којој се налази звук звона који треба пустити.

en: Keyboard Bell Custom Filename
sr: Избор датотеке за звук звона тастатуре

en: Remember NumLock state
sr: Запамти стање нумеричке тастатуре

en: When set to true, MATE will remember the state of the NumLock LED between sessions.
sr: Када је укључено, Гном ће запамтити стање лампице нумеричке тастатуре између сесија.

en: possible values are "on", "off", and "custom".
sr: дозвољене вредности су „on“, „off“ и „custom“.

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
sr: Фактор убрзања за кретање миша. Уобичајена системска вредност је -1.

en: Cursor font
sr: Фонт за курсор

en: Cursor size
sr: Величина курсора

en: Cursor theme
sr: Тема курсора

en: Cursor theme name. Used only by Xservers that support Xcursor, such as XFree86 4.3 and later.
sr: Име теме за курсор. Користе је само Икс сервери који подржавају Xcursor као што су XFree86 4.3 или накнадни.

en: Distance before a drag is started.
sr: Растојање пре почетка превлачења.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
sr: Растојање у тачкама које показивач мора да пређе пре него што се покрене убрзано кретање миша. Уобичајена системска вредност је -1.

en: Double Click Time
sr: Време двоструког притиска

en: Drag Threshold
sr: Праг превлачења

en: Font name of the cursor. If unset, the default font is used. This value is only propagated to the X server start of each session, so changing it mid-session won't have an effect until the next time you log in.
sr: Име словног лика за курсор. Уколико није постављено, користи се уобичајени. Ова вредност са шаље Икс серверу само на почетку рада, па измене у току рада неће имати утицаја док се поново не пријавите.

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
sr: Истиче тренутну позицију показивача када се притисне или отпусти Control тастер.

en: Length of a double click.
sr: Дужина двоструког притиска.

en: Locate Pointer
sr: Пронађи показивач

en: Motion Threshold
sr: Праг кретања

en: Mouse button orientation
sr: Замена дугмета миша

en: Single Click
sr: Једноструки притисак

en: Single click to open icons.
sr: Једноструким притиском миша се отварају иконе.

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
sr: Величина курсора на коју указује тема курсора.

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
sr: Замени лево и десно дугме миша, за леворуке.

en: Default mixer device
sr: Уобичајени уређај за звук

en: Default mixer tracks
sr: Уобичајни канали уређаја за звук

en: Enable ESD
sr: Омогући ЕСД

en: Enable sound server startup.
sr: Покрени звучни сервер при покретању.

en: Input feedback sounds
sr: Звучно обавештење о уносу

en: Sound theme name
sr: Име звучне теме

en: Sounds for events
sr: Звуци за догађаје

en: The XDG sound theme to use for event sounds.
sr: XDG звучна тема која се користи за звуке на догађаје.

en: The default mixer device used by the multimedia key bindings.
sr: Уобичајни уређај за звук на који ће се односити мултимедијалне пречице на тастатури.

en: The default mixer tracks used by the multimedia key bindings.
sr: Уобичајни канали уређаја за звук на које ће се односити мултимедијалне пречице на тастатури.

en: Whether to play sounds on input events.
sr: Да ли да пусти звук при корисниковим догађајима.

en: Whether to play sounds on user events.
sr: Да ли да пусти звук при корисниковим догађајима.

en: Maximum age for thumbnails in the cache, in days. Set to -1 to disable cleaning.
sr: Максимална старост малих приказа у остави, у данима. Поставите на -1 да онемогућите уклањање.

en: Maximum size of the thumbnail cache, in megabytes. Set to -1 to disable cleaning.
sr: Максимална величина оставе малих приказа, у мегабајтима. Поставите на -1 да онемогућите уклањање.

en: Disable all external thumbnailers
sr: Искључи све спољашње приказиваче

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
sr: Поставите да бисте искључили све спољашње програме за прављење малих приказа, независно од тога да ли су они самостално искључени или укључени.

en: Allow postponing of breaks
sr: Допусти одлагање одмора

en: Break time
sr: Време за одмор

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
sr: Број минута куцања пре него што почне одмор.

en: Number of minutes that the typing break should last.
sr: Колико минута треба да траје одмор од куцања.

en: Type time
sr: Време куцања

en: Whether or not keyboard locking is enabled
sr: Да ли је или није укључено закључавање тастатуре

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
sr: Да ли је или није укључено закључавање тастатуре.

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
sr: Да ли се може одложити екран за одмор од куцања.
