MATE Desktop Environment - en to nn translation catalogue (260 entries)

en: Error message
nn: Feilmelding

en: Informational message
nn: Informerande melding

en: Log in
nn: Logg inn

en: Log out
nn: Logg ut

en: Miscellaneous message
nn: Melding om ymse

en: Question dialog
nn: Spørsmålsdialog

en: System events
nn: Systemhendingar

en: Warning message
nn: Åtvaring

en: Default Background
nn: Standard skrivebordsbakgrunn

en: Choose menu item
nn: Vel menyoppføring

en: Click on command button
nn: Klikk på kommandoknapp

en: Select check box
nn: Kryss av i avkryssingsboks

en: User interface events
nn: Hendingar i brukargrensesnittet

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
nn: Kan ikkje finna terminal. Brukar xterm, sjølv om det er mogleg at det ikkje kjem til å virka

en: MATE MateConf Support
nn: MATE MateConf-støtte

en: Unable to find the MATE_FILE_DOMAIN_APP_HELP domain
nn: Ikkje i stand til å finne MATE_FILE_DOMAIN_APP_HELP domenet

en: Unable to find the MATE_FILE_DOMAIN_HELP domain.
nn: Ikkje i stand til å finna domenet MATE_FILE_DOMAIN_APP_HELP.

en: Unable to show help as %s is not a directory.  Please check your installation.
nn: Ikkje i stand til å visa hjelp, i og med at %s ikkje er ein katalog. Kontroller installasjonen din.

en: Unable to find help paths %s or %s. Please check your installation
nn: Klarte ikkje å finna hjelpestiane %s eller %s. Kontroller installasjonen din

en: Unable to find the help files in either %s or %s.  Please check your installation
nn: Klarte ikkje å finna hjelpefilene i korkje %s eller %s. Kontroller installasjonen din

en: Unable to find doc_id %s in the help path
nn: Ikkje i stand til å finna doc_id %s in hjelpestien

en: Help document %s/%s not found
nn: Hjelpedokument %s/%s ikkje funne

note: FIXME: get this from matecomponent
en: MateComponent Support
nn: MateComponent-støtte

en: MateComponent activation Support
nn: MateComponent-aktiveringsstøtte

en: Could not create per-user mate configuration directory `%s': %s
nn: Kunne ikkje oppretta per-brukar mate-oppsettkatalog «%s»: %s

en: Could not stat private per-user mate configuration directory `%s': %s
nn: Kunne ikkje lesa informasjon om per-brukar mate-oppsettkatalog «%s»: %s

en: Could not set mode 0700 on private per-user mate configuration directory `%s': %s
nn: Klarte ikkje å setja modus 0700 på private per-brukar mate-oppsettkatalogar «%s»: %s

en: Could not create mate accelerators directory `%s': %s
nn: Klarte ikkje å oppretta mate-snøggtastkatalog «%s»: %s

en: MATE Virtual Filesystem
nn: MATE virtuelt filsystem

en: Disable sound server usage
nn: Slå av bruk av lydtenar

en: Enable sound server usage
nn: Slå på bruk av lydtenar

en: Host:port on which the sound server to use is running
nn: Vert:port kor lydtenaren som skal brukast køyrer

en: HOSTNAME:PORT
nn: VERTNAMN:PORT

en: MATE Library
nn: MATE-bibliotek

en: Show MATE options
nn: Vis val for MATE

en: Popt Table
nn: Popt-tabell

en: The table of options for popt
nn: Tabellen over val for popt

en: Popt Flags
nn: Popt-flagg

en: The flags to use for popt
nn: Flagg å bruka for popt

en: Popt Context
nn: Popt-kontekst

en: The popt context pointer that MateProgram is using
nn: Popt-kontekstpeikaren som MateProgram brukar

en: GOption Context
nn: GOption-kontekst

en: The goption context pointer that MateProgram is using
nn: GOption-kontekstpeikaren som MateProgram brukar

en: Human readable name
nn: Leseleg namn

en: Human readable name of this application
nn: Leseleg namn på dette programmet

en: MATE path
nn: MATE-sti

en: Path in which to look for installed files
nn: Sti å sjå etter installerte filer i

en: App ID
nn: App-ID

en: ID string to use for this application
nn: ID-streng som skal brukast for dette programmet

en: App version
nn: App-versjon

en: Version of this application
nn: Versjonen til dette programmet

en: MATE Prefix
nn: MATE-prefiks

en: Prefix where MATE was installed
nn: Prefikset der MATE er installert

en: MATE Libdir
nn: MATE-bibliotekkatalog

en: Library prefix where MATE was installed
nn: Prefiks for bibliotek der MATE er installert

en: MATE Datadir
nn: MATE-datakatalog

en: Data prefix where MATE was installed
nn: Dataprefiks der MATE er installert

en: MATE Sysconfdir
nn: MATE-sysconfkatalog

en: Configuration prefix where MATE was installed
nn: Oppsettsprefiks der MATE er installert

en: MATE App Prefix
nn: MATE-App-prefiks

en: Prefix where this application was installed
nn: Prefiks der dette programmet er installert

en: MATE App Libdir
nn: MATE-App-libdir

en: Library prefix where this application was installed
nn: Biblioteksprefiks der dette programmet er installert

en: MATE App Datadir
nn: MATE-App-datakatalog

en: Data prefix where this application was installed
nn: Dataprefiks der dette programmet er installert

en: MATE App Sysconfdir
nn: MATE-App-sysconfkatalog

en: Configuration prefix where this application was installed
nn: Oppsettprefiks der dette programmet er installert

en: Create Directories
nn: Lag katalogar

en: Create standard MATE directories on startup
nn: Lag vanlege MATE-katalogar ved oppstart

en: Enable Sound
nn: Tillat lyd

en: Enable sound on startup
nn: Tillat lyd ved oppstart

en: How to connect to esd
nn: Korleis kopla til esd

en: Help options
nn: Innstillingar for hjelp

en: Application options
nn: Innstillingar for program

en: Dynamic modules to load
nn: Dynamiske modular som skal lastast

en: MODULE1,MODULE2,...
nn: MODUL1,MODUL2,...

note: Translators: the first %s is the error message, 2nd %s the program name
en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
nn: %s
    Køyr «%s --help» for å sjå ei liste med tilgjengelege kommandolinjeval.

en: Unknown internal error while displaying this location.
nn: Ukjend intern feil medan plasseringa vart vist.

en: The specified location is invalid.
nn: Den oppgitte plasseringa er ugyldig.

en: There was an error parsing the default action command associated with this location.
nn: Ein feil oppstod under lesinga av standardhandlinga knytta til denne plasseringa.

en: There was an error launching the default action command associated with this location.
nn: Ein feil oppstod under utføring av standardhandlinga knytta til denne plasseringa.

en: There is no default action associated with this location.
nn: Det er inga standardhandling knytta til denne plasseringa.

en: The default action does not support this protocol.
nn: Standardhandlinga støttar ikkje denne protokollen.

en: The request was cancelled.
nn: Førspurnaden vart avbroten.

en: The host "%s" could not be found.
nn: Vertt «%s» vart ikkje funnen.

en: The host could not be found.
nn: Verten vart ikkje funnen.

en: The location or file could not be found.
nn: Plasseringa eller fila vart ikkje funnen.

en: The login has failed.
nn: Innlogginga feila.

en: Error showing url: %s
nn: Klarte ikkje å visa URL: %s

en: Extra Moniker factory
nn: Ekstra Moniker-fabrikk

en: MateConf moniker
nn: MateConf-moniker

en: config indirect moniker
nn: sett opp indirekte moniker

en: Unknown type
nn: Ukjend type

en: Key %s not found in configuration
nn: Nøkkel %s ikkje funne i oppsettet

en: Beep when a modifier is pressed.
nn: Pip når ein endringstast vert trykt ned.

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
nn: Slå av dersom to tastar vert trykt ned samtidig.

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds.
nn: Ikkje registrer at ein tast er trykt ned før han er halden nede i @delay millisekund.

en: How long to accelerate in milliseconds
nn: kor lenge aksellerasjonen varar, i millisekund

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed.
nn: Kor mange millisekund det tek å gå frå 0 til toppfart.

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate.
nn: Kor mange millisekund å venta før musrørsletastane tek til å virka.

en: How many pixels per second to move at the maximum speed.
nn: Kor mange pikslar per sekund som er toppfart.

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds.
nn: Oversjå fleire trykk på _same_ tast i løpet av @delay millisekund.

en: Initial delay in milliseconds
nn: Pause i starten, i millisekund

en: Minimum interval in milliseconds
nn: Minste intervall, i millisekund

en: Pixels per seconds
nn: Pikslar per sekund

en: minimum interval in milliseconds
nn: minste intervall, i millisekund

en: List of assistive technology applications to start when logging into the MATE desktop.
nn: Liste over hjelpande program som skal startast når du loggar inn på MATE-skrivebordet.

en: Startup Assistive Technology Applications
nn: Oppstart av hjelpande program

en: MATE to start preferred Mobility assistive technology application during login.
nn: MATE skal starta føretrukne mobilitetshjelpeprogram under innlogging.

en: Preferred Mobility assistive technology application
nn: Foretrukne mobilitetshjelpeprogram

en: Preferred Mobility assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
nn: Foretrukne mobilitetshjelpeprogram som vert brukt til innlogging, meny eller kommandolinje.

en: Start preferred Mobility assistive technology application
nn: Start foretrukne mobilietshjelpeprogram

en: MATE to start preferred Visual assistive technology application during login.
nn: MATE skal starta foretrukne visuelle hjelpeprogram under innlogging.

en: Preferred Visual assistive technology application
nn: Foretrukne visuelle hjelpeprogram

en: Preferred Visual assistive technology application be used for login, menu, or command line.
nn: Foretrukne visuelle hjelpeprogram som vert brukt til innlogging, meny eller kommandolinje.

en: Start preferred Visual assistive technology application
nn: Start foretrukne visuelle hjelpeprogram

en: Browser needs terminal
nn: Nettlesaren treng terminal

en: Browser understands remote
nn: Nettlesaren forstår fjernstyring

en: Default browser
nn: Standardnettlesar

en: Default browser for all URLs.
nn: Standardnettlesar for alle URL-ar.

en: Whether the default browser needs a terminal to run.
nn: Om standardnettlesaren treng ein terminal for å køyra.

en: Whether the default browser understands netscape remote.
nn: Om standardnettlesaren skjønar netscape remote-protokollen.

en: Calendar needs terminal
nn: Kalenderen treng terminal

en: Default calendar
nn: Standardkalender

en: Default calendar application
nn: Standard kalenderprogram

en: Default tasks
nn: Standardoppgåver

en: Default tasks application
nn: Program for standardoppgåver

en: Tasks needs terminal
nn: Oppgåver treng terminal

en: Whether the default calendar application needs a terminal to run
nn: Om standardkalenderen treng ein terminal for å køyra

en: Whether the default tasks application needs a terminal to run
nn: Om standard oppgåveprogram treng ein terminal for å køyra

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
nn: Argument som vert brukt til å køyra program i terminalen definert av «exec»-nøkkelen.

en: Exec Arguments
nn: Køyringsflagg

en: Terminal application
nn: Terminalprogram

en: Terminal program to use when starting applications that require one.
nn: Terminalprogram som skal brukast til å køyra program som treng ein.

en: A list with names of the first window manager workspaces. This key has been deprecated since MATE 2.12.
nn: Ei liste med namn på dei fyrste arbeidsområda til vindaugehandsamaren. Denne nøkkelen har vore forelda sidan MATE 2.12.

en: Fallback window manager (deprecated)
nn: Reservevindaugehandsamar (forelda)

en: Fallback window manager if user window manager can't be found. This key has been deprecated since MATE 2.12.
nn: Vindaugehandsamar som skal brukast dersom standardhandsamaren ikkje er å finna. Denne nøkkelen har vore forelda sidan MATE 2.12.

en: Names of the workspaces (deprecated)
nn: Namn på arbeidsområda (forelda)

en: The number of workspaces (deprecated)
nn: Tal på arbeidsområde (forelda)

en: The number of workspaces the window manager should use This key has been deprecated since MATE 2.12.
nn: Kor mange arbeidsområde vindaugehandsamaren skal bruka. Denne nøkkelen har vore forelda sidan MATE 2.12.

en: User window manager (deprecated)
nn: Brukar sin vindaugehandsamar (forelda)

en: Window manager to try first. This key has been deprecated since MATE 2.12.
nn: Vindaugehandsamar å bruka fyrst. Denne nøkkelen har vore forelda sidan MATE 2.12.

en: Color Shading Type
nn: Type skuggelegging av fargar

en: Draw Desktop Background
nn: Teikn skrivebordsbakgrunn

en: File to use for the background image.
nn: Fil som skal brukast til bakgrunnsbilete.

en: Have MATE draw the desktop background.
nn: La MATE teikna skrivebordsbakgrunnen.

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid".
nn: Korleis bakgrunnsfargen skal skuggeleggjast. Moglege verdiar er «horizontal-gradient», «vertical-gradient» og «solid».

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
nn: Venstre eller øvste farge når gradientar vert teikna, eller den heilfylte fargen.

en: Opacity with which to draw the background picture.
nn: Kor ugjennomsynleg bakgrunnsbiletet skal vera.

en: Picture Filename
nn: Namn på biletefil

en: Picture Opacity
nn: Kor ugjennomsynleg biletet er

en: Picture Options
nn: Alternativ for biletet

en: Primary Color
nn: Fyrste farge

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
nn: Høgre eller nedre farge når gradientar vert teikna. Ikkje brukt i heilfylt farge.

en: Secondary Color
nn: Andre farge

en: File Icon Theme
nn: Ikondrakt for filer

en: Theme used for displaying file icons.
nn: Drakta som vert brukt til å visa filikon.

en: Basename of the default theme used by gtk+.
nn: Grunnamn på standarddrakta som vert brukt av Gtk+.

en: Can Change Accels
nn: Kan endra snøggtastar

en: Cursor Blink
nn: Blinkande skrivemerke

en: Cursor Blink Time
nn: Blinketida til skrivemerket

en: Default font
nn: Standardskrifttype

en: Document font
nn: Dokumentskrifttype

en: Enable Accessibility
nn: Bruk hjelpefunksjonar

en: Enable Animations
nn: Bruk animasjonar

en: GTK IM Module
nn: GTK IM-modul

en: GTK IM Preedit Style
nn: GTK IM førehandsredigeringsstil

en: GTK IM Status Style
nn: GTK IM-statusstil

en: Gtk+ Theme
nn: Gtk+-drakt

en: Icon Theme
nn: Ikondrakt

en: Icon theme to use for the panel, caja etc.
nn: Ikondrakt som skal brukast i panelet, Caja, etc.

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
nn: Snøggtast som opnar menylinjene.

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds.
nn: Lengd på blinkesyklusen til skrivemerket, i millisekund.

en: Menubar Detachable
nn: Menylinja kan takast av

en: Menubar accelerator
nn: Snøggtast til menylinje

en: Menus Have Icons
nn: Menyar har ikon

en: Menus Have Tearoff
nn: Menyar kan rivast av

en: Module for GtkFileChooser
nn: Modul for GtkFileChooser

en: Monospace font
nn: Skrifttype med fast teiknbreidde

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
nn: Namn på ein skrifttype med fast teiknbreidde, til bruk i t.d. terminalar.

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
nn: Namn på førehandsredigeringsstilen til GTK+-inndatametoden som vert brukt av Gtk+.

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
nn: Namn på statusstilen til GTK+-inndatametoden som vert brukt av Gtk+.

en: Name of the default font used by gtk+.
nn: Namn på standardskrifttypen som vert brukt av Gtk+.

en: Name of the default font used for reading documents.
nn: Namn på standardskrifttypen som vert brukt til å lesa dokument.

en: Name of the input method module used by GTK+.
nn: Namn på inndatametodemodulen som vert brukt av GTK+.

en: Show the 'Input Methods' menu
nn: Vis inndatametode-menyen

en: Show the 'Unicode Control Character' menu
nn: Vis Unicode kontrollteikn-menyen

en: Size of icons in toolbars, either "small-toolbar" or "large-toolbar".
nn: Storleik på ikona i verktøylinja, anten «small-toolbar» eller «large-toolbar».

en: Status Bar on Right
nn: Statuslinje til høgre

en: Toolbar Detachable
nn: Verktøylinja kan takast av

en: Toolbar Icon Size
nn: Storleik på ikona i verktøylinja

en: Toolbar Style
nn: Stil på verktøylinja

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both-horiz", "icons", and "text".
nn: Stil på verktøylinja. Gyldige verdiar er «both», «both-horiz», «icons» og «text».

en: Use Custom Font
nn: Bruk eigendefinert skrifttype

en: Whether Applications should have accessibility support.
nn: Om programma skal bruka hjelpefunksjonar.

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
nn: Om animasjonar skal visast. Merk: Dette er ein global nøkkel. Han vil påverka åtferda til vindaugehandsamaren, panelet og anna.

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry.
nn: Om menyane kan visa eit ikon attmed menyoppføringane.

en: Whether menus should have a tearoff.
nn: Om menyane skal kunna rivast laus.

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method.
nn: Om kontekstmenyane til oppføringar og tekstframsyningar skal tilby å endra inndatametode.

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters.
nn: Om sprettoppmenyane til oppføringar og tekstframsyningar skal tilby å setja inn kontrollteikn.

en: Whether the cursor should blink.
nn: Om skrivemerket skal blinka.

en: Whether the user can detach menubars and move them around.
nn: Om menylinjer kan takast laus og flyttast rundt.

en: Whether the user can detach toolbars and move them around.
nn: Om verktøylinjer kan takast laus og flyttast rundt.

en: Whether the user can dynamically type a new accelerator when positioned over an active menuitem.
nn: Om brukaren kan skriva inn ein ny snøggtast når peikaren står over eit aktivt menyval.

en: Whether to display a status bar meter on the right.
nn: Om ei statuslinjemålar skal visast til høgre.

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
nn: Om det skal brukast ein eigendefinert skrifttype i Gtk+-program.

en: Disable command line
nn: Kopla ut kommandolinje

en: Disable lock screen
nn: Slå av bruk av skjermlåsing

en: Disable print setup
nn: Kopla ut utskriftsoppsett

en: Disable printing
nn: Kopla ut utskrift

en: Disable saving files to disk
nn: Kopla ut lagring av filer

en: Disable user switching
nn: Kopla ut brukarbyte

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
nn: Hindra brukaren i å bruka ein terminal eller å oppgje ei kommandolinje å køyra. Til dømes vil dette hindra adgang til «Køyr program»-valet i panelet.

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
nn: Hindra brukaren i å endra utskriftsinnstillingar. Dette vil til dømes hindra adgang til utskriftsoppsett-dialogane.

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
nn: Hindra brukaren i å skriva ut. Dette vil til dømes hindra adgang til utskriftsdialogane.

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
nn: Hindra brukaren i å lagra filer på disken. Dette vil til dømes kopla ut alle «Lagra som»-vala.

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
nn: Hindra brukaren i å byta til ein annan konto medan han har ei aktiv økt.

en: Prevent the user to lock his screen.
nn: Hindra brukaren i å låsa skjermen.

en: File name of the bell sound to be played.
nn: Filnamn på signallyden som skal spelast.

en: Keyboard Bell Custom Filename
nn: Lydfil med eigendefinert signallyd

en: Remember NumLock state
nn: Hugs NumLock-tilstand

en: When set to true, MATE will remember the state of the NumLock LED between sessions.
nn: Når sann, vil MATE hugsa tilstanden til NumLock mellom økter.

en: possible values are "on", "off", and "custom".
nn: moglege verdiar er «on», «off» og «custom».

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
nn: Aksellerasjonsfaktor for musrørsler. Ein verdi på -1 vil seia å bruka systeminnstillinga.

en: Cursor font
nn: Peikarskrift

en: Cursor size
nn: Markørstorleik

en: Cursor theme
nn: Markørdrakt

en: Cursor theme name. Used only by Xservers that support Xcursor, such as XFree86 4.3 and later.
nn: Namn på markørtemaet. Berre nytta av X-tenarar som støttar Xcursor, t.d. XFree86 4.3 og seinare.

en: Distance before a drag is started.
nn: Lengde før ein dra-operasjon startar.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
nn: Avstand, i pikslar, som peikaren skal gå før musrørsla vert aksellererert. Ein verdi på -1 er systemstandard.

en: Double Click Time
nn: Tid for dobbeltklikk

en: Drag Threshold
nn: Dra-grense

en: Font name of the cursor. If unset, the default font is used. This value is only propagated to the X server start of each session, so changing it mid-session won't have an effect until the next time you log in.
nn: Skriftnamnet på markøren. Dersom denne ikkje er satt, vert standardskrifta brukt. Denne verdien vert berre sendt til X-tenaren i byrjinga av økta, så endringar som vert gjort midt i økta vil ikkje verta synlege før du loggar på neste gong.

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
nn: Framhevar kor peikaren er når Ctrl vert trykt og sleppt.

en: Length of a double click.
nn: Lengde på eit dobbeltklikk.

en: Locate Pointer
nn: Finn peikar

en: Motion Threshold
nn: Rørslegrense

en: Mouse button orientation
nn: Knapperekkefølgje på musa

en: Single Click
nn: Enkeltklikk

en: Single click to open icons.
nn: Enkeltklikk for å opna ikon.

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
nn: Storleik på markøren brukt av cursor_theme.

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
nn: Bytt venstre og høgre museknapp på keivhendt mus.

en: Default mixer device
nn: Standard miksareining

en: Default mixer tracks
nn: Standard miksarspor

en: Enable ESD
nn: Bruk ESD

en: Enable sound server startup.
nn: Slå på oppstart av lydtenar.

en: Sounds for events
nn: Lydar på hendingar

en: The default mixer device used by the multimedia key bindings.
nn: Standardmiksaren brukt av multimedieknappane.

en: The default mixer tracks used by the multimedia key bindings.
nn: Standardmiksarspor brukt av multimedieknappane.

en: Whether to play sounds on user events.
nn: Om det skal spelast lydar ved brukarhendingar.

en: Disable all external thumbnailers
nn: Slå av alle eksterne miniatyrlagarar

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
nn: Sett til sann for å slå av bruken av alle eksterne program som lagar miniatyrar, utan omsyn til om dei allereie er slått av eller på.

en: Allow postponing of breaks
nn: Tillat utsetjing av pausar

en: Break time
nn: Pausetid

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
nn: Tal på minutt skrivetid før pausemodus startar.

en: Number of minutes that the typing break should last.
nn: Kor mange minutt skrivepausen skal vara.

en: Type time
nn: Skrivetid

en: Whether or not keyboard locking is enabled
nn: Om tastaturlåsing er slått på

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
nn: Om tastaturlåsing er slått på.

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
nn: Om skrivepausen kan utsetjast eller ikkje.
