MATE Desktop Environment - en to mn translation catalogue (273 entries)

en: Error message
mn: Алдааны мэдээ

en: Informational message
mn: Мэдээлэлийн мэдээ

en: Log in
mn: Нэвтрэх

en: Log out
mn: Системээс гарах

en: Miscellaneous message
mn: Янз бүрийн мэдээнүүд

en: Question dialog
mn: Асуулт диалог

en: System events
mn: Системийн үйлдэл

en: Warning message
mn: Анхааруулга

en: Default Background
mn: Өгөгдмөл дэвсгэр

en: Choose menu item
mn: Цэсийн элементээс сонго

en: Click on command button
mn: Тушаал товчин дээр дар

en: Select check box
mn: Хэрээслэ

en: User interface events
mn: UI-дээрх үйлдлүүд

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
mn: Терминал олдсонгүй; алдаа гарах магадлалтай ч xterm-ийг цааш нь ашиглаж байна.

en: MATE MateConf Support
mn: MATE-MateConf-Дэмжлэг

en: Unable to find the MATE_FILE_DOMAIN_APP_HELP domain
mn: MATE_FILE_DOMAIN_APP_HELP олдсонгүй

en: Unable to find the MATE_FILE_DOMAIN_HELP domain.
mn: MATE_FILE_DOMAIN_HELP олдсонгүй.

en: Unable to show help as %s is not a directory.  Please check your installation.
mn: %s -нь лавлах биш тул тусламж-тайлбарыг харуулж чадсангүй. Суулгасан хэлбэрээ шалгана уу.

en: Unable to find help paths %s or %s. Please check your installation
mn: %s эсвэл %s тусламжийн замыг олох боломжгүй. Та суулгацаа шалгана уу.

en: Unable to find the help files in either %s or %s.  Please check your installation
mn: %s болон %s хоёрын алинд ч тусламжийн файлуудыг олсонгүй. Суулгасан хэлбэрээ шалгана уу.

en: Unable to find doc_id %s in the help path
mn: Тусламжийн файлын хаягт %s-баримтын дугаарыг олж чадсангүй.

en: Help document %s/%s not found
mn: Тусламж-баримт %s/%s олдсонгүй.

note: FIXME: get this from matecomponent
en: MateComponent Support
mn: MateComponent-Дэмжлэг

en: MateComponent activation Support
mn: MateComponent-ачааллын Дэмжлэг

en: Could not create per-user mate configuration directory `%s': %s
mn: Хэрэглэгчийн хувийн MATE-тохируулгын лавлах »%s«-ийг зохиож чадсангүй: %s

en: Could not stat private per-user mate configuration directory `%s': %s
mn: Хэрэглэгчийн тодорхойлсон MATE-тохируулгын лавлах »%s«-ийг үүсгэж чадсангүй: %s

en: Could not set mode 0700 on private per-user mate configuration directory `%s': %s
mn: Энгийн хэрэглэгчийн MATE-тохируулгын лавлахыг »%s« төлөв 0700-дээр тавьж болсонгүй: %s

en: Could not create mate accelerators directory `%s': %s
mn: MATE-гарын түргэн тушаалын лавлах »%s«-ыг зохиож болсонгүй: %s

en: MATE Virtual Filesystem
mn: MATE-ийн файлын виртуал систем

en: Disable sound server usage
mn: Дууны сервер хэрэглэхээ болих

en: Enable sound server usage
mn: Дууны серверийн хэрэглээг идэвхжүүлэх

en: Host:port on which the sound server to use is running
mn: Хост: дууны серверийг дээр нь ажиллуулах ёстой порт ажиллаж байна

en: HOSTNAME:PORT
mn: ХОСТЫН НЭР:ПОРТ

en: MATE Library
mn: MATE-ийн сан

en: Show MATE options
mn: MATE тохируулгыг харуул

en: Popt Table
mn: Popt-Хүснэгт

en: The table of options for popt
mn: Popt-ын тохируулах сонголтууд

en: Popt Flags
mn: Popt-ын Сонголтууд

en: The flags to use for popt
mn: Popt-н сонголтууд

en: Popt Context
mn: Popt-ын Утга агуулга

en: The popt context pointer that MateProgram is using
mn: Mate программын ашиглаж буй popt-ын агуулга харагч

en: GOption Context
mn: GOption хам бичвэр

en: The goption context pointer that MateProgram is using
mn: MateProgram-д хэрэглэгдэх goption хам бичвэр заагч

en: Human readable name
mn: Уншигдахуйц нэр

en: Human readable name of this application
mn: Энэ программын хүн уншчихаар нэр

en: MATE path
mn: MATE-зам (хаяг)

en: Path in which to look for installed files
mn: Суусан файлуудыг дотор нь хайх хаяг

en: App ID
mn: Программын дугаар

en: ID string to use for this application
mn: Энэ программд ашиглах дугаарын тэмдэгт мөр

en: App version
mn: Программын хувилбар

en: Version of this application
mn: Энэ программын хувилбар

en: MATE Prefix
mn: MATE-угтвар

en: Prefix where MATE was installed
mn: MATE-ийн суусан угтвар

en: MATE Libdir
mn: MATE-ийн сангийн лавлах

en: Library prefix where MATE was installed
mn: MATE-ийн суусан сангийн угтвар

en: MATE Datadir
mn: MATE-Файлын сан

en: Data prefix where MATE was installed
mn: MATE-ийн суусан файлын угтвар

en: MATE Sysconfdir
mn: MATE-ийн тохируулгын лавлах сан

en: Configuration prefix where MATE was installed
mn: MATE-ийн суусан тохируулгын сангийн угтвар

en: MATE App Prefix
mn: MATE-ийн программын угтвар

en: Prefix where this application was installed
mn: Энэ программын суусан угтвар

en: MATE App Libdir
mn: MATE-ийн программын сангийн лавлах

en: Library prefix where this application was installed
mn: Энэ программын суусан сангийн угтвар

en: MATE App Datadir
mn: MATE-ийн хэрэглээний файлуудын сан

en: Data prefix where this application was installed
mn: Энэ программын суусан файлын угтвар

en: MATE App Sysconfdir
mn: MATE-ийн программын системийн тохируулгын сан

en: Configuration prefix where this application was installed
mn: Энэ программын суусан тохируулгын сангийн угтвар

en: Create Directories
mn: Сан зохиох

en: Create standard MATE directories on startup
mn: Өгөгдмөл сангуудыг анх MATE эхлэнгүүт нээх

en: Enable Sound
mn: Дууг идэвхжүүлэх

en: Enable sound on startup
mn: Эхлэнгүүт дууг идэвхжүүлэх

en: Espeaker
mn: Е-чанга яригч

en: How to connect to esd
mn: Хэрхэн esd-тэй холбох талаар

en: Help options
mn: Тусламжийн сонголтууд

en: Application options
mn: Хэрэглээний хэлбэрүүд

en: Dynamic modules to load
mn: Ачаалах ёстой динамик модулиуд

en: MODULE1,MODULE2,...
mn: МОДУЛЬ1,МОДУЛЬ2,...

note: Translators: the first %s is the error message, 2nd %s the program name
en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
mn: %s
    Боломжит бүх тушаалын мөрийн сонголтуудыг харуулахын тулд '%s --help' ажиллуулна уу.

en: Unknown internal error while displaying this location.
mn: Энэ байрлалыг харуулахад мэдэгдэхгүй дотоод алдаа гарав.

en: The specified location is invalid.
mn: Тухайн байрлал хүчингүй.

en: There was an error parsing the default action command associated with this location.
mn: Энэ байрлалтай холбогдсон стандарт үйлдлийн тушаал магадлах үед алдаа өгөв.

en: There was an error launching the default action command associated with this location.
mn: Энэ байрлалтай холбогдсон стандарт үйлдлийн тушаал гүйцэтгэх үед алдаа өгөв.

en: There is no default action associated with this location.
mn: Энэ байрлалтай холбогдсон стандарт үйлдэл алга.

en: The default action does not support this protocol.
mn: Өгөгдмөл үйлдэл энэ протоколоор дэмжигдээгүй.

en: The request was cancelled.
mn: Хүсэлтийг цуцаллаа.

en: The host "%s" could not be found.
mn: "%s" хост олдсонгүй.

en: The host could not be found.
mn: Хост олдсонгүй.

en: The location or file could not be found.
mn: Байрлал эсвэл файл олдсонгүй.

en: The login has failed.
mn: Нэвтрэлт бүтсэнгүй.

en: Error showing url: %s
mn: Алдаа харуулах url: %s

en: Extra Moniker factory
mn: Moniker-ийн нэмэлт фабрикууд

en: MateConf moniker
mn: MateConf-ийн Moniker

en: config indirect moniker
mn: Дам Moniker-ийн тохиргоо хийх

en: Unknown type
mn: Үл мэдэх төрөл

en: Key %s not found in configuration
mn: Түлхүүр »%s« тохируулгад олдсонгүй

en: Beep when a modifier is pressed.
mn: Сэлгүүр товчлуур дарагдахад дуу гаргах

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
mn: Нэгэн зэрэг хоёр товчлуур дарагдсан байхад идэвхгүйжүүлэх

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds.
mn: Товчлуур @delay миллисекундээс богино хугацаанд дарагдсан бол үл тооцох.

en: How long to accelerate in milliseconds
mn: Хэдэн миллисекундээр хурдасгах вэ

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed.
mn: 0-ээс хамгийн дээд хурд хүртэл хэдэн миллисекунд үргэлжлэх вэ?

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate.
mn: Хулганын хөдөлгөөний товчлуур үйлчилж эхэлтэл хэдэн миллисекунд хүлээх вэ.

en: How many pixels per second to move at the maximum speed.
mn: Хулганын дээд хурдны үед секундэд хэдэн цэгээр хөдлөх вэ.

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds.
mn: _Тухайн_ товчлуурыг @delay миллисекундэд олон удаа дарагдсаныг үл тооцох.

en: Initial delay in milliseconds
mn: Эхлэх хүлээлт миллисекундээр

en: Minimum interval in milliseconds
mn: Хамгийн бага завсар миллисекундээр

en: Pixels per seconds
mn: Нэг секундэд ноогдох цэг

en: minimum interval in milliseconds
mn: хамгийн бага хоорондын интервал миллисекундээр

en: List of assistive technology applications to start when logging into the MATE desktop.
mn: MATE-ажлын тавцан руу нэвтрэх үед эхлүүлэх тусламж технологийн програмуудын жагсаалт.

en: Startup Assistive Technology Applications
mn: Тусламж технологитой эхлэл програмууд

en: MATE to start preferred Mobility assistive technology application during login.
mn: Нэвтрэхэд эхлүүлэх мобил тусламжийн технологид хэрэглэхээр эрхэмлэсэн програм.

en: Preferred Mobility assistive technology application
mn: Эрхэмлэсэн тусламж технологийн програм

en: Preferred Mobility assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
mn: Нэвтрэлт, цэс эсвэл тушаалын мөрөнд хэрэглэгдэх эрхэмлэсэн мобил тусламж технологийн програм.

en: Start preferred Mobility assistive technology application
mn: Мобил тусламжийн технологи эхлүүлэхэд эрхэмлэсэн програм

en: MATE to start preferred Visual assistive technology application during login.
mn: Нэвтрэх үед MATE-н эхлүүлэх эрхэмлэсэн харааны тусламж технологийн програм.

en: Preferred Visual assistive technology application
mn: Эрхэмлэсэн харааны тусламж технологийн програм

en: Preferred Visual assistive technology application be used for login, menu, or command line.
mn: Нэвтрэлт, цэс эсвэл тушаалын мөрөнд хэрэглэгдэх эрхэмлэсэн харааны тусламж технологийн програм.

en: Start preferred Visual assistive technology application
mn: Эрхэмлэсэн харааны тусламж технологийн програм эхлүүлэх

en: Browser needs terminal
mn: Хөтөч терминал шаардаж байна

en: Browser understands remote
mn: Хөтөч алсаас удирдуулна

en: Default browser
mn: Өгөгдмөл-хөтөч

en: Default browser for all URLs.
mn: Бүх URL-ийн хувьд өгөгдмөл вэб хөтөч.

en: Whether the default browser needs a terminal to run.
mn: Өгөгдмөл хөтөч ажиллахдаа терминал шаардах эсэх

en: Whether the default browser understands netscape remote.
mn: Өгөгдмөл хөтөч »netscape remote« хэрэгсэл ашиглан алсаас удирдагдах эсэх.

en: Calendar needs terminal
mn: Цаглабар терминал шаардаж байна

en: Default calendar
mn: Өгөгдмөл цаглабар

en: Default calendar application
mn: Өгөгдмөл цаглабар программ

en: Default tasks
mn: Өгөгдмөл даалгавар

en: Default tasks application
mn: Өгөгдмөл даалгавар програм

en: Tasks needs terminal
mn: Даалгавар терминал шаардаж байна

en: Whether the default calendar application needs a terminal to run
mn: Өгөгдмөл цаглабар програм ажиллахын тулд терминал шаардах эсэх

en: Whether the default tasks application needs a terminal to run
mn: Өгөгдмөл даалгаварын програм ажиллахын тулд терминал шаардах эсэх

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
mn: Терминал дотор программ ажиллуулахад хэрэглэдэг »exec«-түлхүүрээр тодорхойлогдсон аргумент

en: Exec Arguments
mn: Үйлдлийн Аргументууд

en: Terminal application
mn: Терминал-программ

en: Terminal program to use when starting applications that require one.
mn: Терминал шаардах програмуудын эхлүүлэхэд хэрэглэх терминал програм.

en: A list with names of the first window manager workspaces. This key has been deprecated since MATE 2.12.
mn: Эхний цонхны менежерт хэрэглэгдэх нэрийн жагсаалт. Энэ түлхүүр MATE 2.12 -оос хойш хуучирсан.

en: Fallback window manager (deprecated)
mn: Ослын үе дэх цонхны менежер (хуучирсан)

en: Fallback window manager if user window manager can't be found. This key has been deprecated since MATE 2.12.
mn: Хэрэглэгч цонхны менежер олохгүй үед хэрэглэх "ослын" үеийн цонхны менежер. Энэ түлхүүр MATE 2.12 -оос хойш хуучирсан.

en: Names of the workspaces (deprecated)
mn: Ажлын талбаруудын нэрс (хуучирсан)

en: The number of workspaces (deprecated)
mn: Ажлын талбаруудын тоо (хуучирсан)

en: The number of workspaces the window manager should use This key has been deprecated since MATE 2.12.
mn: Цонхны менежер хэрэглэх ёстой ажлын талбарын тоо. Энэ түлхүүр MATE 2.12 -оос хойш хуучирсан.

en: User window manager (deprecated)
mn: Хэрэглэгчийн цонхны менежер (хуучирсан)

en: Window manager to try first. This key has been deprecated since MATE 2.12.
mn: Эхэлж оролдох цонхны менежер. Энэ түлхүүр MATE 2.12 -оос хойш хуучирсан.

en: Color Shading Type
mn: Өнгөний тунаралтын төрөл

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are "none", "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched", "zoom", "spanned".
mn: »wallpaper_filename« -р тодорхойлсон зургийг хэрхэн үзүүлэхийг тохируулна.Боломжит сонголтууд нь »none« (Байхгүй), »wallpaper« (Туурга), »centered« (голлуулсан), »scaled« (хуваарилсан), »streched« (сунгасан) »zoom« (татсан), ба »spanned« (холбосон).

en: Draw Desktop Background
mn: Дэлгэцийн ар дэвсгэр зурах

en: File to use for the background image.
mn: Дэвсгэрийн зургаар ашиглах файл.

en: Have MATE draw the desktop background.
mn: MATE дэлгэцийн дэвсгэрийг зурах шаардлагатай эсэх.

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid".
mn: Дэвсгэрийн өнгөний уусалтыг тохируулах. Боломжит утгууд нь »horizontal-gradient« (хэвтээ уусалт), »vertical-gradient« (босоо уусалт) мөн »solid« (дан өнгийн).

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
mn: Өнгөний өөрчлөлтийг илэрхийлэхэд гарах зүүн болоод дээд хэсгийн өнгө эсвэл цул өнгөөр будахад хэрэглэх өнгө.

en: Opacity with which to draw the background picture.
mn: Дэвсгэрийн зургийн өнгөний идэвх.

en: Picture Filename
mn: Зургийн файлын нэр

en: Picture Opacity
mn: Зургийн өнгөний идэвх

en: Picture Options
mn: Зургийн сонголтууд

en: Primary Color
mn: Анхны өнгө

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
mn: Өнгөний өөрчлөлтийг илэрхийлэхэд гарах баруун болоод доод хэсгийн өнгө эсвэл цул өнгөөр будахад хэрэглэх өнгө.

en: Secondary Color
mn: Хоёрдогч өнгө

en: File Icon Theme
mn: Файлын эмблемийн хэлбэр

en: Theme used for displaying file icons.
mn: Файлын дарцагийг үзүүлэхэд ашиглах хэлбэр.

en: Basename of the default theme used by gtk+.
mn: GTK+ -аас заагдсан стандарт суурь нэрсүүд

en: Buttons Have Icons
mn: Товчнууд эмблемтэй байх

en: Can Change Accels
mn: Өөрчилж болох гарын түргэн үйлдлүүд

en: Cursor Blink
mn: Заагчийн анивчилт

en: Cursor Blink Time
mn: Заагчийн анивчих давтамж

en: Default font
mn: Өгөгдмөл фонт

en: Document font
mn: Баримтын фонт

en: Enable Accessibility
mn: Хандалтыг чөлөөтэй болгох

en: Enable Animations
mn: Хөдөлгөөнийг идэвхжүүлэх

en: GTK IM Module
mn: GTK IM Модуль

en: GTK IM Preedit Style
mn: GTK-ийн өгөгдлийн урьдчилан засварлах хэлбэр

en: GTK IM Status Style
mn: GTK-ийн өгөгдлийн статусын хэлбэр

en: Gtk+ Theme
mn: GTK+Хэлбэр

en: Icon Theme
mn: Icon-Хэлбэр

en: Icon theme to use for the panel, caja etc.
mn: Наутилус мэтийн самбаруудад хэрэглэгддэг эмблемийн хэлбэрүүд

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
mn: Цэс самбар нээгч товчлуурын хослол.

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds.
mn: Түүчээний анивчилтын давтамжийн урт миллисекундээр.

en: Menubar Detachable
mn: Цэсийн самбарыг салгаж болохуйц

en: Menubar accelerator
mn: Цэсийн самбар хурдасгуур

en: Menus Have Icons
mn: Цэснүүд эмблемтэй

en: Menus Have Tearoff
mn: Цэснүүд ноорог тэмдэглэлтэй

en: Module for GtkFileChooser
mn: GtkFileChooser -н модуль

en: Module to use as the filesystem model for the GtkFileChooser widget. Possible values are "gio", "mate-vfs" and "gtk+".
mn: GtkFileChooser виджетийн файл системийн загвараар хэрэглэгдэх модуль. Боломжит утгууд "gio", "mate-vfs" and "gtk+".

en: Monospace font
mn: Ижил өргөнтэй бичиг

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
mn: Ижил өргөнтэй бичгийн нэр (fixed-width) жишээ нь терминалд хэрэглэгддэг.

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
mn: GTK+-т хэрэглэгдсэн Preedit-хэлбэрийн оруулалтын аргын нэр.

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
mn: GTK+-т хэрэглэгдсэн Төлөв-хэлбэрийн оруулалтын аргын нэр.

en: Name of the default font used by gtk+.
mn: GTK+-д хэрэглэгдсэн өгөгдмөл фонтын нэр.

en: Name of the default font used for reading documents.
mn: Баримт уншихад хэрэглэгдсэн өгөгдмөл фонтын нэр.

en: Name of the input method module used by GTK+.
mn: GTK+-д хэрэглэгдсэн оруулалтын аргын модулийн нэр.

en: Show the 'Input Methods' menu
mn: 'Оруулах арга' цэсийг харуул

en: Show the 'Unicode Control Character' menu
mn: 'Юникод Хяналтын Тэмдэгт' цэсийг харуул

en: Size of icons in toolbars, either "small-toolbar" or "large-toolbar".
mn: "small-toolbar" эсвэл "large-toolbar" багаж самбар дахь дарцагийн хэмжээ.

en: Status Bar on Right
mn: Баруун тал дахь төлөвийн самбар

en: Toolbar Detachable
mn: Багажийн самбарыг салгаж болохуйц

en: Toolbar Icon Size
mn: Багажийн самбарын эмблемийн хэмжээ

en: Toolbar Style
mn: Багажийн самбарын хэлбэр

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both-horiz", "icons", and "text".
mn: Багаж самбарын хэлбэр. Боломжит утгууд нь »both«, »both_horiz«, »icon« ба »text«

en: Use Custom Font
mn: Хэрэглэгчийн зааж өгсөн фонтыг хэрэглэх

en: Whether Applications should have accessibility support.
mn: Програмуудад хялбар хандалт боломжтой байлгах эсэх.

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
mn: Үйл хөдлөлүүдийг харуулах эсэх. Жич: Энэ бол ерөнхий түлхүүр. Түүгээр цонхны менежер, самбар гэх мэтийн төлөвийг өөрчилж болно.

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text.
mn: Товчнууд бичвэрийнхээ дээр дарцаг харуулах эсэх.

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry.
mn: Цэсийн элементүүдийн дэргэд дарцаг харуулах эсэх.

en: Whether menus should have a tearoff.
mn: Цэсүүд хэрчилттэй байх эсэх.

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method.
mn: Оруулах талбар ба бичвэрийн мужийн хам цэсэнд оруулах аргыг өөрчлөх боломж олгох эсэх.

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters.
mn: Оруулах талбар ба бичвэрийн мужийн хам цэсэнд удирдах тэмдэгт оруулах боломж олгох эсэх.

en: Whether the cursor should blink.
mn: Түүчээ анивчих эсэх.

en: Whether the user can detach menubars and move them around.
mn: Хэрэглэгч цэсний самбарыг салган зөөж болох эсэх.

en: Whether the user can detach toolbars and move them around.
mn: Хэрэглэгч багаж самбарыг салган зөөж болох эсэх.

en: Whether the user can dynamically type a new accelerator when positioned over an active menuitem.
mn: Хулгана эсвэл гараар онцгойлсон цэсний бичлэгт хэрэглэгч товчлуурын комбинацыг динамик байдлаар тохируулах эсэх.

en: Whether to display a status bar meter on the right.
mn: Төлөв самбарыг баруун талд харуулах эсэх.

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
mn: GTK+-программд хэрэглэгчийн заасан фонтыг хэрэглэх эсэх

en: Disable URL and MIME type handlers
mn: URL ба MIME төрөл боловсруулагчийг хаах

en: Disable command line
mn: Тушаалын мөр идэвхгүйжүүлэх

en: Disable lock screen
mn: Дэлгэц түгжилт идэвхгүйжүүлэх

en: Disable print setup
mn: Хэвлэх тохиргоог идэвхгүйжүүлэх

en: Disable printing
mn: Хэвлэхийг идэвхгүйжүүлэх

en: Disable saving files to disk
mn: Диск рүү файл хадгалахыг идэвхгүйжүүлэх

en: Disable user switching
mn: Хэрэглэгчийн сэлгээг идэвхгүйжүүлэх

en: Prevent running any URL or MIME type handler applications.
mn: Ажиллаж буй URL эсвэл MIME төрөл боловсруулагч програмыг саатуулах.

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
mn: Терминал эсвэл тушаалын мөрөөс хандахыг хориглох. Жишээлбэл, "Програм ажиллуулах" диалог руу хандахыг хаана.

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
mn: Хэрэглэгч хэвлэх тохиргоо өөрчлөхөөс сэрэмжилэх. Жишээлбэл, Бүх програмын "Хэвлэх тохиргоо" диалог руу хандалт хаагдана.

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
mn: Хэрэглэгч хэвлэхийг хориглох. Жишээлбэл, Бүх програмын "Хэвлэх" диалогийн хандалт хаагдана.

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
mn: Хэрэглэгч диск рүү файл хадгалахаас сэрэмжилэх. Жишээлбэл, Бүх програмын "Өөрөөр хадгалах" диалогийн хандалт хаагдана.

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
mn: Суулт идэвхтэй байх үед хэрэглэгч өөр данс руу сэлгэхийг саатуулах.

en: Prevent the user to lock his screen.
mn: Хэрэглэгчийг дэлгэцээ түгжихийг саатуулах.

en: File name of the bell sound to be played.
mn: Тоглуулах дууны файлын нэр.

en: Keyboard Bell Custom Filename
mn: Гарны товчлуурын хонхны дууны файлын нэр

en: Remember NumLock state
mn: NumLock-н төлөвийг хадгалах

en: When set to true, MATE will remember the state of the NumLock LED between sessions.
mn: Хэрэв TRUE (үнэн) бол MATE суулт хооронд umLock LED-н төлөвийг хадгалах эсэх.

en: possible values are "on", "off", and "custom".
mn: Боломжит утгууд нь »on« (асаах), »off« (салгах) мөн»custom« (хэрэглэгчийн тохиргоогоор)

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
mn: Хулганын хөдөлгөөний хурдцыг үржүүлэгчУтга »-1« бол стандарт.

en: Cursor font
mn: Түүчээний фонт

en: Cursor size
mn: Түүчээний хэмжээ

en: Cursor theme
mn: Түүчээний хэлбэр

en: Cursor theme name. Used only by Xservers that support Xcursor, such as XFree86 4.3 and later.
mn: Түүчээний хэлбэрийн нэр. XFree86 4.3 болон сүүлийн хувилбар мэт Xcursor дэмжидэг зөвхөн X-Server хэрэглэгдэх эсэх.

en: Distance before a drag is started.
mn: Чирэхийн өмнө хэрэглэгдэх зай.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
mn: Хулганын хурдавчилсан хөдөлгөөн эхэлтэл заагуурын хоцрох зайг цэгээр илэрхийлсэн нь.Утга  -1 нь стандарт.

en: Double Click Time
mn: Давхар товшилтын хугацаа

en: Drag Threshold
mn: Чирэх хурдын хязгаар

en: Font name of the cursor. If unset, the default font is used. This value is only propagated to the X server start of each session, so changing it mid-session won't have an effect until the next time you log in.
mn: Түүчээний фонт. Түүнийг тодорхойлж өгөөгүй тохиолдолд стандарт бичгийг хэрэглэнэ. Энэ утга нь бүртгүүлэх болгонд X-Server -т мэдэгдэж байдаг тул дараагийн удаа ортол ямар ч өөрчлөлт оруулахгүй.

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
mn: CTRL товчлуурыг дарах болон тавих үед хулганын заагуурын байрлалыг нааш нь товойлгож харуулах эсэх.

en: Length of a double click.
mn: Давхар товшилтын урт

en: Locate Pointer
mn: Түүчээний байршил тогтоох

en: Motion Threshold
mn: Хөдөлгөөний хурдын хязгаар

en: Mouse button orientation
mn: Хулганын товчлуурын байрлал

en: Single Click
mn: Дан товшилт

en: Single click to open icons.
mn: Дарцагийг нээхэд дан товших.

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
mn: »cursor_theme«-р холбогдсон хулганы заагуурын хэмжээ.

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
mn: Солгой хүнд зориулан хулганын товчлуурын байрлалыг солих эсэх.

en: Default mixer device
mn: Өгөгдмөл найруулагч төхөөрөмж

en: Default mixer tracks
mn: Өгөгдмөл найруулагчийн суваг

en: Enable ESD
mn: ESD-ийг идэвхжүүлэх

en: Enable sound server startup.
mn: MATE-ийн эхлэхэд дууны серверийг ажиллуулах.

en: Input feedback sounds
mn: Үйлчлэлийн дуу оруулах

en: Sound theme name
mn: Дууны аялгуун нэр

en: Sounds for events
mn: Үйлдлүүдийн гаргах дуу

en: The XDG sound theme to use for event sounds.
mn: Үйлдлүүдийн чимээнд XDG дууны аялгууг хэрэглэх.

en: The default mixer device used by the multimedia key bindings.
mn: Мультимедиа товчлуур хэрэглэх үед өгөгдмөл найруулагч төх. хэрэглэх эсэх.

en: The default mixer tracks used by the multimedia key bindings.
mn: Мультимедиа товчлуур хэрэглэх үед өгөгдмөл суваг хэрэглэх эсэх.

en: Whether to play sounds on input events.
mn: Оролтын үйлдэлд дуу тоглуулах эсэх

en: Whether to play sounds on user events.
mn: Хэрэглэгчийн хийх үйлдэлд хамааруулан дуу гаргах эсэх

en: Maximum age for thumbnails in the cache, in days. Set to -1 to disable cleaning.
mn: Завсрын хадгалагчид мини зургуудыг хадгалах хамгийн их хугацаа, өдрөөр. Цэвэрлэхгүй гэвэл -1 сонгоно уу.

en: Maximum size of the thumbnail cache, in megabytes. Set to -1 to disable cleaning.
mn: Завсрын хадгалагчид мини зургуудыг хадгалах хамгийн их хугацаа, мегабайтаар. Цэвэрлэхгүй гэвэл -1 сонгоно уу.

en: Disable all external thumbnailers
mn: Бүх гадаад мини харагдалтыг хаах

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
mn: Хэрвээ идэвхжүүлбэл бүх гадаад мини харагдалттай програмыг тэд тусдаа нээлттэй/хаалттай эсэхийг үл харгалзан хаана.

en: Allow postponing of breaks
mn: Түр зогсолт зөөхийг зөвшөөрөх

en: Break time
mn: Түр зогсолт

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
mn: Оруулах (бичих) үеийн түр зогсолтын горим эхлэхийн өмнөх минутын тоо

en: Number of minutes that the typing break should last.
mn: Оруулах үеийн түр зогсолтын үргэлжилэх минут.

en: Type time
mn: Оруулах хугацаа

en: Whether or not keyboard locking is enabled
mn: Гар түгжих эсэх?

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
mn: Гар түгжих эсэх?

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
mn: Хэрэглэгч оруулах үеийн түр зогсолтыг зөөж болох эсэх.
