MATE Desktop Environment - en to crh translation catalogue (273 entries)

en: Error message
crh: Hata risalesi

en: Informational message
crh: Malümat risalesi

en: Log in
crh: İçeri imzalan

en: Log out
crh: Tışarı imzalan

en: Miscellaneous message
crh: Müteferriq risale

en: Question dialog
crh: Sual dialogı

en: System events
crh: Sistem vaqiaları

en: Warning message
crh: İhtar risalesi

en: Default Background
crh: Ög-belgilengen Arqa-zemin

en: Choose menu item
crh: Menü danesini sayla

en: Click on command button
crh: Buyruq dögmesine çert

en: Select check box
crh: Çavke qutusını sayla

en: User interface events
crh: Qullanıcı arayüzü vaqiaları

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
crh: Bir terminal tapılalmay, xterm qullanıla, ancaq o çalışmaybilir

en: MATE MateConf Support
crh: MATE MateConf Destegi

en: Unable to find the MATE_FILE_DOMAIN_APP_HELP domain
crh: MATE_FILE_DOMAIN_APP_HELP saası tapılalmay

en: Unable to find the MATE_FILE_DOMAIN_HELP domain.
crh: MATE_FILE_DOMAIN_HELP saası tapılalmay.

en: Unable to show help as %s is not a directory.  Please check your installation.
crh: %s bir cilbent olmağanı içün yardım kösterilalmay. Lütfen qurulımıñıznı teşkeriñiz.

en: Unable to find help paths %s or %s. Please check your installation
crh: %s yaki %s yardım yolçıqları tapılalmay. Lütfen qurulımıñıznı teşkeriñiz

en: Unable to find the help files in either %s or %s.  Please check your installation
crh: %s yaki %s içinde yardım dosyeleri tapılalmay. Lütfen qurulımıñıznı teşkeriñiz

en: Unable to find doc_id %s in the help path
crh: Yardım yolçığında %s vesiqa kimligi (doc_id) tapılalmay

en: Help document %s/%s not found
crh: Yardım vesiqası %s/%s tapılmadı

note: FIXME: get this from matecomponent
en: MateComponent Support
crh: MateComponent Destegi

en: MateComponent activation Support
crh: MateComponent faalleştirme Destegi

en: Could not create per-user mate configuration directory `%s': %s
crh: Qullanıcı-başına mate ayarlaması cilbenti `%s' icat etilamadı: %s

en: Could not stat private per-user mate configuration directory `%s': %s
crh: Hususiy qullanıcı-başına mate ayarlaması cilbenti `%s' durumlandırılamadı: %s

en: Could not set mode 0700 on private per-user mate configuration directory `%s': %s
crh: Hususiy qullanıcı-başına mate ayarlaması cilbenti `%s' içün 0700 kelişi tesbit etilamadı: %s

en: Could not create mate accelerators directory `%s': %s
crh: Mate tezleştiriciler cilbenti `%s' icat etilamadı: %s

en: MATE Virtual Filesystem
crh: MATE Sanal Dosye-sistemi

en: Disable sound server usage
crh: Davuş sunucısı qullanımını ğayrı qabilleştir

en: Enable sound server usage
crh: Davuş sunucısı qullanımını qabilleştir

en: Host:port on which the sound server to use is running
crh: Qullanılacaq davuş sunucısınıñ üzerinde çapqanı qonaqbay:liman

en: HOSTNAME:PORT
crh: QONAQBAY:LİMAN

en: MATE Library
crh: MATE Kitaphanesi

en: Show MATE options
crh: MATE ihtiyariyatını köster

en: Popt Table
crh: Popt Cedveli

en: The table of options for popt
crh: Popt içün ihtiyariyat cedveli

en: Popt Flags
crh: Popt Bayraqları

en: The flags to use for popt
crh: Popt içün qullanılacaq bayraqlar

en: Popt Context
crh: Popt Konteksti

en: The popt context pointer that MateProgram is using
crh: MateProgram tarafından qullanılğan popt kontekst noqtacısı

en: GOption Context
crh: GOption Konteksti

en: The goption context pointer that MateProgram is using
crh: MateProgram tarafından qullanılğan goption kontekst noqtacısı

en: Human readable name
crh: İnsan-oqunaqlı isim

en: Human readable name of this application
crh: Bu uyğulamanıñ insan-oqunaqlı ismi

en: MATE path
crh: MATE yolçığı

en: Path in which to look for installed files
crh: Qurulğan dosyeler içün içinde baqılacaq yolçıq

en: App ID
crh: Uyğulama Kimligi

en: ID string to use for this application
crh: Bu uyğulama içün qullanılacaq kimlik tizgisi

en: App version
crh: Uyğulama sürümi

en: Version of this application
crh: Bu uyğulamanıñ sürümi

en: MATE Prefix
crh: MATE Ög-yalğaması

en: Prefix where MATE was installed
crh: MATE'nıñ içinde qurulğanı ög-yalğama

en: MATE Libdir
crh: MATE Kitaphane-cilbenti

en: Library prefix where MATE was installed
crh: MATE'nıñ içinde qurulğanı kitaphane ög-yalğaması

en: MATE Datadir
crh: MATE Veriler-cilbenti

en: Data prefix where MATE was installed
crh: MATE'nıñ içinde qurulğanı veriler ög-yalğaması

en: MATE Sysconfdir
crh: MATE Sistem-ayarlaması-cilbenti

en: Configuration prefix where MATE was installed
crh: MATE'nıñ içinde qurulğanı ayarlama ög-yalğaması

en: MATE App Prefix
crh: MATE Uyğulama Ög-yalğaması

en: Prefix where this application was installed
crh: Bu uyğulamanıñ içinde qurulğanı ög-yalğama

en: MATE App Libdir
crh: MATE Uyğulaması Kitaphane-cilbenti

en: Library prefix where this application was installed
crh: Bu uyğulamanıñ içinde qurulğanı kitaphane ög-yalğaması

en: MATE App Datadir
crh: MATE Uyğulaması Veriler-cilbenti

en: Data prefix where this application was installed
crh: Bu uyğulamanıñ içinde qurulğanı veriler ög-yalğaması

en: MATE App Sysconfdir
crh: MATE Uyğulaması Sistem-ayarlaması-cilbenti

en: Configuration prefix where this application was installed
crh: Bu uyğulamanıñ içinde qurulğanı ayarlama ög-yalğaması

en: Create Directories
crh: Cilbentlerni İcat Et

en: Create standard MATE directories on startup
crh: Başlanğıçta standart MATE cilbentlerini icat et

en: Enable Sound
crh: Davuşnı Qabilleştir

en: Enable sound on startup
crh: Başlanğıç üzerine davuşnı qabilleştir

en: Espeaker
crh: E-sözcü (Espeaker)

en: How to connect to esd
crh: ESD'ge nasıl bağlanılacağı

en: Help options
crh: Yardım ihtiyariyatı

en: Application options
crh: Uyğulama ihtiyariyatı

en: Dynamic modules to load
crh: Yüklenecek dinamik modüller

en: MODULE1,MODULE2,...
crh: MODÜL1,MODÜL2,...

note: Translators: the first %s is the error message, 2nd %s the program name
en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
crh: %s
    Mevcut buyruq satrı ihtiyariyatınıñ tam cedvelini körmek içün '%s --help' çaptırıñız.

en: Unknown internal error while displaying this location.
crh: Bu qonum kösterilgende bilinmegen bir içki hata.

en: The specified location is invalid.
crh: Belirtilgen qonum keçersiz.

en: There was an error parsing the default action command associated with this location.
crh: Bu qonumnen ülfetlendirilgen ög-belgilengen amel buyruğını ayırıştırğanda bir hata meydanğa keldi.

en: There was an error launching the default action command associated with this location.
crh: Bu qonumnen ülfetlendirilgen ög-belgilengen amel buyruğını fırlatqanda bir hata meydanğa keldi.

en: There is no default action associated with this location.
crh: Bu qonumnen ülfetlendirilgen ög-belgilengen bir amel yoqtır.

en: The default action does not support this protocol.
crh: Ög-belgilengen amel bu protokolnı desteklemey.

en: The request was cancelled.
crh: İstem lâğu etildi.

en: The host "%s" could not be found.
crh: "%s" qonaqbayı tapılamadı.

en: The host could not be found.
crh: Qonaqbay tapılamadı.

en: The location or file could not be found.
crh: Qonum yaki dosye tapılamadı.

en: The login has failed.
crh: İçeri imzalanma muvafaqiyetsiz.

en: Error showing url: %s
crh: URL kösterilgende hata: %s

en: Extra Moniker factory
crh: Ekstra Lağap fabrikası

en: MateConf moniker
crh: MateConf lağabı

en: config indirect moniker
crh: vastalı lağapnı ayarla

en: Unknown type
crh: Bilinmegen tür

en: Key %s not found in configuration
crh: Ayarlamada %s anahtarı tapılamadı

en: Beep when a modifier is pressed.
crh: Bir başqalaştırıcı basıq olğanda biple.

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
crh: Eki tuş birden basıq olğanda ğayrı qabilleştir.

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds.
crh: Bir tuşqa @delay millisaniye boyunca basılmağance basıq olaraq qabul etme.

en: How long to accelerate in milliseconds
crh: Tezleşilecek müddet (millisaniye olaraq)

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed.
crh: 0'dan azamiy sur'atqa barmaq içün qaç millisaniye kerekkeni.

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate.
crh: Sıçan areket tuşları işley başlağance qaç millisaniye beklenecegi.

en: How many pixels per second to move at the maximum speed.
crh: Azamiy sur'atnen saniye başına qaç piksel areket etilecegi.

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds.
crh: @delay millisaniye zarfında _aynı_ tuşnıñ birden fazla basılışını ihmal et.

en: Initial delay in milliseconds
crh: Millisaniye cınsından başlanğıç keçikme

en: Minimum interval in milliseconds
crh: Millisaniye cınsından eñ kiçik aralıq

en: Pixels per seconds
crh: Saniye başına piksel

en: minimum interval in milliseconds
crh: millisaniye cınsından eñ kiçik aralıq

en: List of assistive technology applications to start when logging into the MATE desktop.
crh: MATE masaüstüne içeri imzalanğanda başlatılacaq yardımcıl tehnologiya uyğulamalarınıñ cedveli.

en: Startup Assistive Technology Applications
crh: Başlanğıç Yardımcıl Tehnologiya Uyğulamaları

en: MATE to start preferred Mobility assistive technology application during login.
crh: İçeri imzalanğanda MATE tercih etilgen Areketçenlik yardımcıl tehnologiya uyğulamasını başlatır

en: Preferred Mobility assistive technology application
crh: Tercih etilgen Areketçenlik yardımcıl tehnologiya uyğulaması

en: Preferred Mobility assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
crh: İçeri-imzalanma, menü yaki buyruq satrı içün qullanılacaq tercih etilgen Areketçenlik yardımcıl tehnologiya uyğulaması.

en: Start preferred Mobility assistive technology application
crh: Tercih etilgen Areketçenlik yardımcıl tehnologiya uyğulamasını başlat

en: MATE to start preferred Visual assistive technology application during login.
crh: MATE tercih etilgen Körüş yardımcıl tehnologiya uyğulamasını içeri imzalanğanda başlatır.

en: Preferred Visual assistive technology application
crh: Tercih etilgen Körüş yardımcıl tehnologiya uyğulaması

en: Preferred Visual assistive technology application be used for login, menu, or command line.
crh: İçeri-imzalanma, menü yaki buyruq satrı içün qullanılacaq tercih etilgen Körsel yardımcıl tehnologiya uyğulaması.

en: Start preferred Visual assistive technology application
crh: Tercih etilgen Körüş yardımcıl tehnologiya uyğulamasını başlat

en: Browser needs terminal
crh: Kezici terminalğa muhtac

en: Browser understands remote
crh: Kezici uzaqtan muraqabeni añlay

en: Default browser
crh: Ög-belgilengen kezici

en: Default browser for all URLs.
crh: URL'lerniñ episi içün ög-belgilengen kezici.

en: Whether the default browser needs a terminal to run.
crh: Ög-belgilengen keziciniñ çapmaq içün terminalğa muhtac olıp olmağanı.

en: Whether the default browser understands netscape remote.
crh: Ög-belgilengen keziciniñ Netscape uzaqtan muraqabesini añlap añlamağanı.

en: Calendar needs terminal
crh: Taqvim terminalğa muhtac

en: Default calendar
crh: Ög-belgilengen taqvim

en: Default calendar application
crh: Ög-belgilengen taqvim uyğulaması

en: Default tasks
crh: Ög-belgilengen vazifeler

en: Default tasks application
crh: Ög-belgilengen vazifeler uyğulaması

en: Tasks needs terminal
crh: Vazifeler terminalğa muhtac

en: Whether the default calendar application needs a terminal to run
crh: Ög-belgilengen taqvimniñ çapmaq içün terminalğa muhtac olıp olmağanı

en: Whether the default tasks application needs a terminal to run
crh: Ög-belgilengen vazifeler uyğulamasınıñ çapmaq içün terminalğa muhtac olıp olmağanı

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
crh: Programlarnı terminalda çaptırmaq içün qullanılğan 'exec' anahtarınen belgilengen delil.

en: Exec Arguments
crh: İfa Delilleri

en: Terminal application
crh: Terminal uyğulaması

en: Terminal program to use when starting applications that require one.
crh: Terminalğa muhtac olğan uyğulamalarnı başlatqanda qullanılacaq terminal programı.

en: A list with names of the first window manager workspaces. This key has been deprecated since MATE 2.12.
crh: İlk pencere idarecisiniñ iş-fezaları isimleri cedveli. Bu anahtar MATE 2.12'den itibaren takbih etilgendir.

en: Fallback window manager (deprecated)
crh: Keri-tüşme pencere idarecisi (takbih etilgen)

en: Fallback window manager if user window manager can't be found. This key has been deprecated since MATE 2.12.
crh: Qullanıcı pencere idarecisi tapılamasa, keri-tüşme pencere idarecisi. Bu anahtar MATE 2.12'den itibaren takbih etilgendir.

en: Names of the workspaces (deprecated)
crh: İş-fezaları isimleri (takbih etilgen)

en: The number of workspaces (deprecated)
crh: İş-fezaları sayısı (takbih etilgen)

en: The number of workspaces the window manager should use This key has been deprecated since MATE 2.12.
crh: Pencere idarecisiniñ qullanacağı iş-fezaları sayısı. Bu anahtar MATE 2.12'den itibaren takbih etilgendir.

en: User window manager (deprecated)
crh: Qullanıcınıñ pencere idarecisi (takbih etilgen)

en: Window manager to try first. This key has been deprecated since MATE 2.12.
crh: İlk deñelecek pencere idarecisi. Bu anahtar MATE 2.12'den itibaren takbih etilgendir.

en: Color Shading Type
crh: Tüs Kölgelendirme Türü

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are "none", "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched", "zoom", "spanned".
crh: wallpaper_filename ile tesbit etilgen suretniñ nasıl qılınacağını belgiley. Caiz qıymetleri: "none", "wallpaper", "centered", "scaled" , "stretched", "zoom", "spanned".

en: Draw Desktop Background
crh: Masaüstü Arqa-zeminini Sız

en: File to use for the background image.
crh: Arqa-zemin sureti olaraq qullanılacaq dosye.

en: Have MATE draw the desktop background.
crh: MATE masaüstü arqa-zeminini sızsın.

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid".
crh: Arqa-zemini tüsüniñ nasıl kölgelendirilecegi. Caiz qıymetler, "horizontal-gradient", "vertical-gradient" ve "solid".

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
crh: Dereceçenlerni (gradientlerni) sızğanda qullanılacak Sol yaki Üst renk, ya da som renk.

en: Opacity with which to draw the background picture.
crh: Arqa-zemin resminiñ sızılacağı tonuqlıq.

en: Picture Filename
crh: Resim Dosye-adı

en: Picture Opacity
crh: Resim Tonuqlığı

en: Picture Options
crh: Resim İhtiyariyatı

en: Primary Color
crh: Birlemci Tüs

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
crh: Dereceçenlerni (gradientlerni) sızğanda qullanılacak Sağ yaki Alt renk, som renk içün qullanılmaz.

en: Secondary Color
crh: Ekilemci Tüs

en: File Icon Theme
crh: Dosye İşaretçigi Teması

en: Theme used for displaying file icons.
crh: Dosye işaretçikleriniñ kösteriminde qullanılğan tema.

en: Basename of the default theme used by gtk+.
crh: Gtk+ tarafından qullanılğan ög-belgilengen temanıñ temel-adı.

en: Buttons Have Icons
crh: Dögmeler İşaretçikli

en: Can Change Accels
crh: Tezleştiriciler Deñiştirilebilir

en: Cursor Blink
crh: İmleç Qıpması

en: Cursor Blink Time
crh: İmleç Qıpması Vaqtı

en: Default font
crh: Ög-belgilengen urufat

en: Document font
crh: Vesiqa urufatı

en: Enable Accessibility
crh: İrişilebilirlikni Qabilleştir

en: Enable Animations
crh: Canlandırmalarnı Qabilleştir

en: GTK IM Module
crh: GTK Kirdi Usulı (IM) Modüli

en: GTK IM Preedit Style
crh: GTK Kirdi Usulı Ög-tarir Uslûbı

en: GTK IM Status Style
crh: GTK Kirdi Usulı Durum Uslûbı

en: Gtk+ Theme
crh: Gtk+ Teması

en: Icon Theme
crh: İşaretçik Teması

en: Icon theme to use for the panel, caja etc.
crh: Panel, caja vs. içün qullanılacaq işaretçik teması.

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
crh: Menü çubuqlarını açacaq klavye qısqa-yolu.

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds.
crh: İmleç qıpması döngü uzunlığı, millisaniye cınsından.

en: Menubar Detachable
crh: Menü Çubuğı Qopuşabilir

en: Menubar accelerator
crh: Menü Çubuğı tezleştiricisi

en: Menus Have Icons
crh: Menüler İşaretçikli

en: Menus Have Tearoff
crh: Menüler Yırtıp-allı

en: Module for GtkFileChooser
crh: GtkFileChooser içün modül

en: Module to use as the filesystem model for the GtkFileChooser widget. Possible values are "gio", "mate-vfs" and "gtk+".
crh: GtkFileChooser pencereçigi içün dosye-sistemi modeli olaraq qullanılacaq modül. Caiz qıymetler, "gio", "mate-vfs" ve "gtk+".

en: Monospace font
crh: Yek-feza urufat

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
crh: Terminal kibi qonumlarda qullanılacaq yek-fezalı (sabit-kenişlikli) urufatnıñ ismi.

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
crh: GTK+ tarafından qullanılacaq GTK+ Kirdi Usulı Ög-tarir Uslûbınıñ ismi.

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
crh: GTK+ tarafından qullanılacaq GTK+ Kirdi Usulı Durum Uslûbınıñ ismi.

en: Name of the default font used by gtk+.
crh: GTK+ tarafından qullanılacaq ög-belgilengen urufatnıñ ismi.

en: Name of the default font used for reading documents.
crh: Vesiqalarnı oqumaq içün qullanılacaq ög-belgilengen urufatnıñ ismi.

en: Name of the input method module used by GTK+.
crh: GTK+ tarafından qullanılacaq kirdi usulı modüli.

en: Show the 'Input Methods' menu
crh: Kirdi Usulları menüsini köster

en: Show the 'Unicode Control Character' menu
crh: Unikod Muraqabe Remzi menüsini köster

en: Size of icons in toolbars, either "small-toolbar" or "large-toolbar".
crh: Alet çubuqlarındaki işaretçiklerniñ ölçüsi, ya "small-toolbar" ya da "large-toolbar".

en: Status Bar on Right
crh: Durum Çubuğı Sağda

en: Toolbar Detachable
crh: Alet Çubuğı Qopuşabilir

en: Toolbar Icon Size
crh: Alet Çubuğı İşaretçik Ölçüsi

en: Toolbar Style
crh: Alet Çubuğı Uslûbı

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both-horiz", "icons", and "text".
crh: Alet Çubuğı Uslûbı. Caiz qıymetler: "both", "both-horiz", "icons" ve "text".

en: Use Custom Font
crh: Şahsiyleştirilgen Urufatnı Qullan

en: Whether Applications should have accessibility support.
crh: Uyğulamalarda irişilebilirlik desteginiñ olıp olmaycağı.

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
crh: Canlandırmalarnıñ kösterilip kösterilmeycegi. Not: Bu kürreviy bir anahtar olıp, pencere idarecisi, panel vs. davranışını deñiştirir.

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text.
crh: Dögmelerniñ metinge ilâveten bir işaretçik kösterip köstermeycegi.

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry.
crh: Menülerniñ menü kirildisi yanında bir işaretçik köstere bilip bilmeycegi.

en: Whether menus should have a tearoff.
crh: Menülerde bir yırtıp-alnıñ olıp olmaycağı.

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method.
crh: Kirdilerniñ ve metin körünimleriniñ kontekst menüleriniñ kirdi usulını deñiştirüvni teklif etip etmeycegi.

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters.
crh: Kirdilerniñ ve metin körünimleriniñ kontekst menüleriniñ muraqabe remizlerini qıstıruvnı teklif etip etmeycegi.

en: Whether the cursor should blink.
crh: İmleçniñ qıpıp qıpmaycağı.

en: Whether the user can detach menubars and move them around.
crh: Qullanıcınıñ menü çubuqlarını qopuştırıp avuştıra bilip bilmeycegi.

en: Whether the user can detach toolbars and move them around.
crh: Qullanıcınıñ alet çubuqlarını qopuştırıp avuştıra bilip bilmeycegi.

en: Whether the user can dynamically type a new accelerator when positioned over an active menuitem.
crh: Faal bir menü danesi üzerinde mevamlı olğanda qullanıcınıñ dinamik olaraq yañı bir tezleştirici basa bilip bilmeycegi.

en: Whether to display a status bar meter on the right.
crh: Bir durum çubuğı ölçeminiñ sağda kösterilip kösterilmeycegi.

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
crh: Gtk+ uyğulamalarında şahsiyleştirilgen urufatnıñ qullanılıp qullanılmaycağı.

en: Disable URL and MIME type handlers
crh: URL ve MIME türü qollayıcılarını ğayrı qabilleştir

en: Disable command line
crh: Buyruq satrını ğayrı qabilleştir

en: Disable lock screen
crh: Ekran kilitlemesini ğayrı qabilleştir

en: Disable print setup
crh: Bastıruv tesbitini ğayrı qabilleştir

en: Disable printing
crh: Bastıruvnı ğayrı qabilleştir

en: Disable saving files to disk
crh: Dosyelerniñ diskke saqlanuvını ğayrı qabilleştir

en: Disable user switching
crh: Qullanıcı almaşuvını ğayrı qabilleştir

en: Prevent running any URL or MIME type handler applications.
crh: Er angi bir URL yaki MIME türü qollayıcı uyğulamalarnıñ çapuvına mania ol.

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
crh: Qullanıcınıñ terminalğa irişüvine yaki ifa etilecek buyruq satrını belirtüvine mania ol. Meselâ, bu, panelniñ "Uyğulamanı Çaptır" dialogına irişimni ğayrı qabilleştirir edi.

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
crh: Qullanıcınıñ bastıruv tesbitlerini başqalaştıruvına mania ol. Meselâ, bu, uyğulamalarnıñ episiniñ "Bastıruv Tesbiti" dialoglarına irişimni ğayrı qabilleştirir edi.

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
crh: Qullanıcınıñ bastıruvına mania ol. Meselâ, bu, uyğulamalarnıñ episiniñ "Bastır" dialoglarına irişimni ğayrı qabilleştirir edi.

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
crh: Qullanıcınıñ dosyelerni diskke saqlavına mania ol. Meselâ, bu, uyğulamalarnıñ episiniñ "Şöyle saqla" dialoglarına irişimni ğayrı qabilleştirir edi.

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
crh: Qullanıcınıñ oturımı faal olğanda başqa bir esapqa almaşuvına mania ol.

en: Prevent the user to lock his screen.
crh: Qullanıcınıñ ekranını kilitlevine mania ol.

en: File name of the bell sound to be played.
crh: Çalınacaq zil sesiniñ dosye adı.

en: Keyboard Bell Custom Filename
crh: Klavye Zili Şahsiyleştirilgen Dosye Adı

en: Remember NumLock state
crh: NumLock durumını hatırla

en: When set to true, MATE will remember the state of the NumLock LED between sessions.
crh: Saylansa, MATE, oturımlar arasında NumLock ISD (Işıq-Saçqan Diod; LED) durumını hatırlaycaq.

en: possible values are "on", "off", and "custom".
crh: maqbul qıymetler: "on", "off", ve "custom"

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
crh: Sıçan areketleri içün tezleşme arttırıcısı. Sistem ög-belgilengeni -1 qıymetidir.

en: Cursor font
crh: İmleç urufatı

en: Cursor size
crh: İmleç ölçüsi

en: Cursor theme
crh: İmleç teması

en: Cursor theme name. Used only by Xservers that support Xcursor, such as XFree86 4.3 and later.
crh: İmleç teması ismi. Ancaq Xcursor (X-imleç) destegini temin etken X-sunucular tarafından qullanılır, XFree86 4.3 ve soñrası kibi.

en: Distance before a drag is started.
crh: Bir süyrekleme başlatılğance mesafe.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
crh: Tezleştirilgen sıçan areketi faalleştirilmeden evel imleçniñ taşınuvı kerekken piksel cınsından mesafe. Sistem ög-belgilengeni -1 qıymetidir.

en: Double Click Time
crh: Çift Çertme Vaqtı

en: Drag Threshold
crh: Süyrekleme Bosağası

en: Font name of the cursor. If unset, the default font is used. This value is only propagated to the X server start of each session, so changing it mid-session won't have an effect until the next time you log in.
crh: İmleçniñ urufatı. Eger tesbit etilmegen olsa, ög-belgilengen urufat qullanılır. Bu deger ancaq er oturımnıñ X sunucısı başlanğıçına dağıtılır, ondan dolayı oturım-ortası deñiştirmeler bir soñraki oturımğa qadar faal olmaz.

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
crh: Kontrol tuşuna basılıp bıraqılğanında imleçniñ ağımdaki qonumını ışıqlandırır.

en: Length of a double click.
crh: Bir çift çertme uzunlığı.

en: Locate Pointer
crh: İmleçni Qonumlandır

en: Motion Threshold
crh: Areket Bosağası

en: Mouse button orientation
crh: Sıçan tuşu yönelişi

en: Single Click
crh: Tek Çertme

en: Single click to open icons.
crh: İşaretçiklerni açmaq içün tek çert.

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
crh: cursor_theme tarafından sıltalğan imleçniñ ölçüsi.

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
crh: Solaqay sıçanı içün sol ve sağ tuşlarnıñ yerini deñiştir.

en: Default mixer device
crh: Ög-belgilengen qarıştırıcı cihazı

en: Default mixer tracks
crh: Ög-belgilengen qarıştırıcı kanalları

en: Enable ESD
crh: ESD qabilleştirilsin

en: Enable sound server startup.
crh: Davuş sunucısı başlatılmasını qabilleştir.

en: Input feedback sounds
crh: Kirdi keri besleme davuşları

en: Sound theme name
crh: Davuş teması ismi

en: Sounds for events
crh: Vaqialar içün davuşlar

en: The XDG sound theme to use for event sounds.
crh: Vaqia davuşları içün qullanılacaq XDG davuş teması.

en: The default mixer device used by the multimedia key bindings.
crh: Çoqlu-vasat tuş bağlamları tarafından qullanılacaq ög-belgilengen qarıştırıcı cihazı.

en: The default mixer tracks used by the multimedia key bindings.
crh: Çoqlu-vasat tuş bağlamları tarafından qullanılacaq ög-belgilengen qarıştırıcı kanalları.

en: Whether to play sounds on input events.
crh: Kirdi vaqiaları üzerine davuşlarnıñ çalınıp çalınmaycağı.

en: Whether to play sounds on user events.
crh: Qullanıcı vaqiaları üzerine davuşlarnıñ çalınıp çalınmaycağı.

en: Maximum age for thumbnails in the cache, in days. Set to -1 to disable cleaning.
crh: Ög-hafizadaki başparmaq-tırnaqlarınıñ azamiy yaşı, kün olaraq. Temizlevni ğayrı qabilleştirmek içün -1 olaraq tesbit etiñiz.

en: Maximum size of the thumbnail cache, in megabytes. Set to -1 to disable cleaning.
crh: Ög-hafizadaki başparmaq-tırnaqlarınıñ azamiy ölçüsi, megabayt olaraq. Temizlevni ğayrı qabilleştirmek içün -1 olaraq tesbit etiñiz.

en: Disable all external thumbnailers
crh: Bütün tış başparmaq-tırnaqçılarını ğayrı qabilleştir.

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
crh: Ayrı-ayrı ğayrı-qabilleştirilgen/qabilleştirilgen olmalarından bağımsız olaraq, bütün tış başparmaq-tırnaqçı programlarını ğayrı-qabilleştirmek içün saylañız.

en: Allow postponing of breaks
crh: Teneffüslerniñ keçiktirilüvine izin ber

en: Break time
crh: Teneffüs vaqtı

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
crh: Teneffüs kelişi başlanğance basuv vaqtı daqqa sayısı.

en: Number of minutes that the typing break should last.
crh: Basuv teneffüsiniñ devam etecegi daqqa sayısı.

en: Type time
crh: Basuv vaqtı

en: Whether or not keyboard locking is enabled
crh: Klavye kilitleviniñ qabilleştirilgen olıp olmağanı

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
crh: Klavye kilitleviniñ qabilleştirilgen olıp olmağanı.

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
crh: Basuv teneffüsi ekranınıñ keçiktirile bilip bilmeycegi.
