MATE Desktop Environment - en to ca translation catalogue (273 entries)

en: Error message
ca: Missatge d'error

en: Informational message
ca: Missatge informatiu

en: Log in
ca: Entrada al sistema

en: Log out
ca: Sortida del sistema

en: Miscellaneous message
ca: Missatge divers

en: Question dialog
ca: Diàleg interrogatiu

en: System events
ca: Esdeveniments del sistema

en: Warning message
ca: Missatge d'avís

en: Default Background
ca: Fons predeterminat

en: Choose menu item
ca: Selecció d'un element del menú

en: Click on command button
ca: Clic a un botó d'ordre

en: Select check box
ca: Selecció d'un quadre de verificació

en: User interface events
ca: Esdeveniments de la interfície d'usuari

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
ca: No s'ha pogut trobar cap terminal. Es farà servir l'Xterm, tot i que pot ser que no funcioni

en: MATE MateConf Support
ca: Utilització del MateConf del MATE

en: Unable to find the MATE_FILE_DOMAIN_APP_HELP domain
ca: No s'ha pogut trobar el domini MATE_FILE_DOMAIN_APP_HELP

en: Unable to find the MATE_FILE_DOMAIN_HELP domain.
ca: No s'ha pogut trobar el domini MATE_FILE_DOMAIN_HELP.

en: Unable to show help as %s is not a directory.  Please check your installation.
ca: No es pot mostrar l'ajuda ja que %s no és un directori. Comproveu la instal·lació.

en: Unable to find help paths %s or %s. Please check your installation
ca: No s'han trobat camins d'ajuda a %s, ni a %s. Comproveu la instal·lació

en: Unable to find the help files in either %s or %s.  Please check your installation
ca: No s'han trobat els fitxers d'ajuda ni a %s, ni a %s. Comproveu la instal·lació

en: Unable to find doc_id %s in the help path
ca: No s'ha pogut trobar la doc_id %s en el camí de l'ajuda

en: Help document %s/%s not found
ca: No s'ha trobat el document d'ajuda %s/%s

note: FIXME: get this from matecomponent
en: MateComponent Support
ca: Utilització del MateComponent

en: MateComponent activation Support
ca: Utilització de l'activació del MateComponent

en: Could not create per-user mate configuration directory `%s': %s
ca: No s'ha pogut crear el directori de la configuració de l'usuari del MATE «%s»: %s

en: Could not stat private per-user mate configuration directory `%s': %s
ca: No s'ha pogut executar la funció stat() sobre el directori privat de la configuració de l'usuari del MATE «%s»: %s

en: Could not set mode 0700 on private per-user mate configuration directory `%s': %s
ca: No s'ha pogut establir el mode 0700 en el directori privat de la configuració de l'usuari del MATE «%s»: %s

en: Could not create mate accelerators directory `%s': %s
ca: No s'ha pogut crear el directori d'acceleradors del MATE «%s»: %s

en: MATE Virtual Filesystem
ca: Sistema de fitxers virtual del MATE

en: Disable sound server usage
ca: Inhabilita l'ús del servidor de so

en: Enable sound server usage
ca: Habilita l'ús del servidor de so

en: Host:port on which the sound server to use is running
ca: Ordinador:port on s'està executant el servidor de so a utilitzar

en: HOSTNAME:PORT
ca: ORDINADOR:PORT

en: MATE Library
ca: Biblioteca del MATE

en: Show MATE options
ca: Mostra les opcions del MATE

en: Popt Table
ca: Taula del popt

en: The table of options for popt
ca: La taula d'opcions per al popt

en: Popt Flags
ca: Senyaladors del popt

en: The flags to use for popt
ca: Els senyaladors que es poden utilitzar per al popt

en: Popt Context
ca: Context del popt

en: The popt context pointer that MateProgram is using
ca: El punter del context del popt que utilitza el MateProgram

en: GOption Context
ca: Context del GOption

en: The goption context pointer that MateProgram is using
ca: El punter del context del GOption que utilitza el MateProgram

en: Human readable name
ca: Nom intel·ligible

en: Human readable name of this application
ca: Nom intel·ligible d'aquesta aplicació

en: MATE path
ca: Camí del MATE

en: Path in which to look for installed files
ca: Camí on cercar fitxers instal·lats

en: App ID
ca: Identificació de l'aplicació

en: ID string to use for this application
ca: Cadena d'identificació a utilitzar per a aquesta aplicació

en: App version
ca: Versió de l'aplicació

en: Version of this application
ca: Versió d'aquesta aplicació

en: MATE Prefix
ca: Prefix del MATE

en: Prefix where MATE was installed
ca: Prefix on es va instal·lar el MATE

en: MATE Libdir
ca: Directori de biblioteques del MATE

en: Library prefix where MATE was installed
ca: Prefix de biblioteques on es va instal·lar el MATE

en: MATE Datadir
ca: Directori de dades del MATE

en: Data prefix where MATE was installed
ca: Prefix de dades on es va instal·lar el MATE

en: MATE Sysconfdir
ca: Directori de configuració del MATE

en: Configuration prefix where MATE was installed
ca: Prefix de configuració on es va instal·lar el MATE

en: MATE App Prefix
ca: Prefix d'aplicacions del MATE

en: Prefix where this application was installed
ca: Prefix on es va instal·lar aquesta aplicació

en: MATE App Libdir
ca: Directori de biblioteques d'aplicacions del MATE

en: Library prefix where this application was installed
ca: Prefix de biblioteques on es va instal·lar aquesta aplicació

en: MATE App Datadir
ca: Directori de dades d'aplicacions del MATE

en: Data prefix where this application was installed
ca: Prefix de dades on es va instal·lar aquesta aplicació

en: MATE App Sysconfdir
ca: Directori de configuració d'aplicacions del MATE

en: Configuration prefix where this application was installed
ca: Prefix de configuració on es va instal·lar aquesta aplicació

en: Create Directories
ca: Crea els directoris

en: Create standard MATE directories on startup
ca: Crea els directoris estàndard del MATE a l'inici

en: Enable Sound
ca: Habilita el so

en: Enable sound on startup
ca: Habilita el so a l'inici

en: Espeaker
ca: Altaveu

en: How to connect to esd
ca: Com connectar-se al ESD

en: Help options
ca: Opcions de l'ajuda

en: Application options
ca: Opcions de l'aplicació

en: Dynamic modules to load
ca: Mòduls dinàmics a carregar

en: MODULE1,MODULE2,...
ca: MÒDUL1,MÒDUL2,...

note: Translators: the first %s is the error message, 2nd %s the program name
en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ca: %s
    Executeu «%s --help» per veure una llista completa de les opcions disponibles de la línia d'ordres.

en: Unknown internal error while displaying this location.
ca: S'ha produït un error intern desconegut en mostrar aquesta ubicació.

en: The specified location is invalid.
ca: La ubicació especificada no és vàlida.

en: There was an error parsing the default action command associated with this location.
ca: S'ha produït un error en analitzar l'ordre d'acció predeterminada associada a aquesta ubicació.

en: There was an error launching the default action command associated with this location.
ca: S'ha produït un error en llançar l'ordre d'acció predeterminada associada a aquesta ubicació.

en: There is no default action associated with this location.
ca: No hi ha cap acció predeterminada associada a aquesta ubicació.

en: The default action does not support this protocol.
ca: L'acció predeterminada no reconeix aquest protocol.

en: The request was cancelled.
ca: S'ha cancel·lat la sol·licitud.

en: The host "%s" could not be found.
ca: No s'ha pogut trobar l'ordinador «%s».

en: The host could not be found.
ca: No s'ha pogut trobar l'ordinador.

en: The location or file could not be found.
ca: No s'ha pogut trobar la ubicació o el fitxer.

en: The login has failed.
ca: No s'ha pogut entrar.

en: Error showing url: %s
ca: S'ha produït un error en mostrar l'URL: %s

en: Extra Moniker factory
ca: Fàbrica de Moniker extra

en: MateConf moniker
ca: Moniker del MateConf

en: config indirect moniker
ca: configura el Moniker indirecte

en: Unknown type
ca: Tipus desconegut

en: Key %s not found in configuration
ca: No s'ha trobat la clau %s en la configuració

en: Beep when a modifier is pressed.
ca: Fes un avís sonor quan es premi un modificador.

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
ca: Inhabilita-ho si es premen dues tecles a la vegada.

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds.
ca: Accepta només les tecles premudes almenys durant @retard mil·lisegons.

en: How long to accelerate in milliseconds
ca: Durant quant de temps s'ha d'accelerar, en mil·lisegons

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed.
ca: Quants mil·lisegons es tarda en anar de 0 a la velocitat màxima.

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate.
ca: Quants mil·lisegons s'ha d'esperar abans que les tecles de moviment del ratolí comencin a funcionar.

en: How many pixels per second to move at the maximum speed.
ca: Quants píxels per segon es mourà a la velocitat màxima.

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds.
ca: Descarta les pressions múltiples de la mateixa tecla en @retard mil·lisegons.

en: Initial delay in milliseconds
ca: Retard inicial en mil·lisegons

en: Minimum interval in milliseconds
ca: Interval mínim en mil·lisegons

en: Pixels per seconds
ca: Píxels per segon

en: minimum interval in milliseconds
ca: interval mínim en mil·lisegons

en: List of assistive technology applications to start when logging into the MATE desktop.
ca: Llista d'aplicacions de tecnologia assistiva a iniciar quan s'entri a l'escriptori MATE.

en: Startup Assistive Technology Applications
ca: Aplicacions de tecnologia assistiva que s'executaran en iniciar

en: MATE to start preferred Mobility assistive technology application during login.
ca: Si el MATE ha d'iniciar l'aplicació de tecnologia assistiva de mobilitat preferida en entrar.

en: Preferred Mobility assistive technology application
ca: Aplicació preferida de tecnologia assistiva de mobilitat

en: Preferred Mobility assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
ca: Aplicació de tecnologia assistiva de mobilitat preferida per utilitzar a l'entrada, al menú o la línia d'ordres.

en: Start preferred Mobility assistive technology application
ca: Inicia l'aplicació de tecnologia assistiva de mobilitat preferida

en: MATE to start preferred Visual assistive technology application during login.
ca: Si el MATE ha d'iniciar l'aplicació de tecnologia assistiva visual preferida en entrar.

en: Preferred Visual assistive technology application
ca: Aplicació de tecnologia assistiva visual preferida

en: Preferred Visual assistive technology application be used for login, menu, or command line.
ca: Aplicació de tecnologia assistiva visual preferida utilitzada a l'entrada, al menú i a la línia d'ordres.

en: Start preferred Visual assistive technology application
ca: Inicia l'aplicació de tecnologia assistiva visual preferida

en: Browser needs terminal
ca: El navegador necessita un terminal

en: Browser understands remote
ca: El navegador permet ordres remotes

en: Default browser
ca: Navegador predeterminat

en: Default browser for all URLs.
ca: Navegador predeterminat per a tots els URL.

en: Whether the default browser needs a terminal to run.
ca: Si el navegador predeterminat necessita un terminal per executar-se.

en: Whether the default browser understands netscape remote.
ca: Si el navegador predeterminat permet «netscape remot».

en: Calendar needs terminal
ca: El calendari necessita un terminal

en: Default calendar
ca: Calendari predeterminat

en: Default calendar application
ca: Aplicació de calendari predeterminada

en: Default tasks
ca: Aplicació de tasques predeterminada

en: Default tasks application
ca: Aplicació de tasques predeterminat

en: Tasks needs terminal
ca: L'aplicació de tasques necessita un terminal

en: Whether the default calendar application needs a terminal to run
ca: Si l'aplicació de calendari predeterminada necessita un terminal per executar-se

en: Whether the default tasks application needs a terminal to run
ca: Si l'aplicació de tasques predeterminada necessita un terminal per executar-se

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
ca: L'argument que s'utilitza per executar programes en el terminal definit per la clau «exec».

en: Exec Arguments
ca: Arguments d'execució

en: Terminal application
ca: Aplicació de terminal

en: Terminal program to use when starting applications that require one.
ca: El programa de terminal a utilitzar quan s'inicien aplicacions que el necessiten.

en: A list with names of the first window manager workspaces. This key has been deprecated since MATE 2.12.
ca: Una llista amb noms dels primers espais de treball del gestor de finestres. Aquesta clau està en desús des del MATE 2.12.

en: Fallback window manager (deprecated)
ca: Gestor de finestres d'emergència (en desús)

en: Fallback window manager if user window manager can't be found. This key has been deprecated since MATE 2.12.
ca: Gestor de finestres d'emergència si no es pot executar el gestor de finestres de l'usuari. Aquesta clau està en desús des del MATE 2.12.

en: Names of the workspaces (deprecated)
ca: Noms dels espais de treball (en desús)

en: The number of workspaces (deprecated)
ca: Nombre d'espais de treball (en desús)

en: The number of workspaces the window manager should use This key has been deprecated since MATE 2.12.
ca: El nombre d'espais de treball que pot utilitzar el gestor de finestres. Aquesta clau està en desús des del MATE 2.12.

en: User window manager (deprecated)
ca: Gestor de finestres de l'usuari (en desús)

en: Window manager to try first. This key has been deprecated since MATE 2.12.
ca: El gestor de finestres que s'ha de provar en primer lloc. Aquesta clau està en desús des del MATE 2.12.

en: Color Shading Type
ca: Tipus d'ombreig de color

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are "none", "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched", "zoom", "spanned".
ca: Determina com es representa la imatge establerta per la clau «wallpaper_filename». Els valors possibles són «none» (cap), «wallpaper» (fons de pantalla), «centered» (centrat), «scaled» (escalat), «stretched» (ajustat) «zoom» (ampliat) i «spanned» (estirat).

en: Draw Desktop Background
ca: Dibuixa el fons de l'escriptori

en: File to use for the background image.
ca: Fitxer a utilitzar per a la imatge de fons.

en: Have MATE draw the desktop background.
ca: Fes que el MATE dibuixi el fons de l'escriptori.

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid".
ca: Com ombrejar el color de fons. Els valors possibles són «horizontal-gradient» (degradat horitzontal), «vertical-gradient» (degradat vertical) i «solid» (sòlid).

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
ca: Color de l'esquerra o superior quan es dibuixi el degradat, o el color sòlid.

en: Opacity with which to draw the background picture.
ca: Opacitat amb la qual dibuixar la imatge de fons.

en: Picture Filename
ca: Nom del fitxer de la imatge

en: Picture Opacity
ca: Opacitat de la imatge

en: Picture Options
ca: Opcions de la imatge

en: Primary Color
ca: Color primari

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
ca: Color de la dreta o inferior quan es dibuixi el degradat, no s'utilitza per a colors sòlids.

en: Secondary Color
ca: Color secundari

en: File Icon Theme
ca: Tema d'icones de fitxers

en: Theme used for displaying file icons.
ca: Tema que s'utilitza per mostrar les icones de fitxers.

en: Basename of the default theme used by gtk+.
ca: Nom base del tema predeterminat que utilitza el GTK+.

en: Buttons Have Icons
ca: Els botons tenen icones

en: Can Change Accels
ca: Es poden canviar els acceleradors

en: Cursor Blink
ca: Parpelleig del cursor

en: Cursor Blink Time
ca: Temps de parpelleig del cursor

en: Default font
ca: Tipus de lletra predeterminat

en: Document font
ca: Tipus de lletra del document

en: Enable Accessibility
ca: Habilita l'accessibilitat

en: Enable Animations
ca: Habilita les animacions

en: GTK IM Module
ca: Mòdul del mètode d'entrada del GTK

en: GTK IM Preedit Style
ca: Estil de pre-edició del mètode d'entrada de GTK

en: GTK IM Status Style
ca: Estil de l'estat del mètode d'entrada de GTK

en: Gtk+ Theme
ca: Tema del GTK+

en: Icon Theme
ca: Tema d'icones

en: Icon theme to use for the panel, caja etc.
ca: Tema d'icones que s'utilitza per al quadre, el caja, etc.

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
ca: Drecera de teclat per obrir les barres de menú.

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds.
ca: Durada del cicle de parpelleig del cursor, en mil·lisegons.

en: Menubar Detachable
ca: La barra de menú es pot desacoblar

en: Menubar accelerator
ca: Accelerador de la barra de menú

en: Menus Have Icons
ca: Els menús tenen icones

en: Menus Have Tearoff
ca: Els menús tenen separadors

en: Module for GtkFileChooser
ca: Mòdul pel GtkFileChooser

en: Module to use as the filesystem model for the GtkFileChooser widget. Possible values are "gio", "mate-vfs" and "gtk+".
ca: Mòdul a utilitzar com a model de sistema de fitxers per al giny  GtkFileChooser. Els valors possibles són «gio», «mate-vfs» i «gtk+».

en: Monospace font
ca: Tipus de lletra de mida fixa

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
ca: Nom d'un tipus de lletra de mida fixa per utilitzar a ubicacions com el terminal.

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
ca: Nom de l'estil de preedició del mètode d'entrada de GTK+ que utilitza el GTK+.

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
ca: Nom de l'estat de l'estil del mètode d'entrada de GTK+ que utilitza el GTK+.

en: Name of the default font used by gtk+.
ca: Nom del tipus de lletra predeterminat que utilitza el GTK+.

en: Name of the default font used for reading documents.
ca: Nom del tipus de lletra predeterminada per llegir documents.

en: Name of the input method module used by GTK+.
ca: Nom del mòdul del mètode d'entrada que utilitza el GTK+.

en: Show the 'Input Methods' menu
ca: Mostra el menú de «Mètodes d'entrada»

en: Show the 'Unicode Control Character' menu
ca: Mostra el menú «Caràcters de control Unicode»

en: Size of icons in toolbars, either "small-toolbar" or "large-toolbar".
ca: Mida de les icones en les barres d'eines, pot ser «small-toolbar» (barra d'eines petita) o «large-toolbar» (barra d'eines gran).

en: Status Bar on Right
ca: La barra d'estat és a la dreta

en: Toolbar Detachable
ca: Les barres d'eines es poden desacoblar

en: Toolbar Icon Size
ca: Mida de les icones de les barres d'eines

en: Toolbar Style
ca: Estil de les barres d'eines

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both-horiz", "icons", and "text".
ca: Estil de les barres d'eines. Els valors vàlids són «both» (ambdós), «both-horiz» (ambdós horitzontal), «icons» (icona) i «text».

en: Use Custom Font
ca: Utilitza un tipus de lletra personalitzat

en: Whether Applications should have accessibility support.
ca: Si les aplicacions haurien d'habilitar l'accessibilitat.

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
ca: Si s'ha de mostrar les animacions. Nota: és una clau global, canvia el comportament del gestor de finestres, el quadre, etc.

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text.
ca: Si els botons han de mostrar una icona a més del text del botó.

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry.
ca: Si els menús han de mostrar una icona al costat de l'entrada del menú.

en: Whether menus should have a tearoff.
ca: Si els menús haurien de tenir separadors.

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method.
ca: Si els menús contextuals de les entrades i els visualitzadors de text haurien de permetre canviar el mètode d'entrada.

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters.
ca: Si els menús contextuals de les entrades i els visualitzadors de text haurien de permetre la inserció de caràcters de control.

en: Whether the cursor should blink.
ca: Si el cursor hauria de parpellejar.

en: Whether the user can detach menubars and move them around.
ca: Si l'usuari pot desacoblar les barres de menú i moure-les.

en: Whether the user can detach toolbars and move them around.
ca: Si l'usuari pot desacoblar les barres d'eines i moure-les.

en: Whether the user can dynamically type a new accelerator when positioned over an active menuitem.
ca: Si l'usuari pot prémer dinàmicament un accelerador nou quan estigui sobre un element de menú actiu.

en: Whether to display a status bar meter on the right.
ca: Si s'hauria de mostrar un mesurador de barra d'estat a la dreta.

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
ca: Si s'ha d'utilitzar un tipus de lletra personalitzat a les aplicacions de GTK+.

en: Disable URL and MIME type handlers
ca: Inhabilita els gestors d'URL i de tipus MIME

en: Disable command line
ca: Inhabilita la línia d'ordres

en: Disable lock screen
ca: Inhabilita el blocatge de la pantalla

en: Disable print setup
ca: Inhabilita la configuració de la impressió

en: Disable printing
ca: Inhabilita la impressió

en: Disable saving files to disk
ca: Inhabilita el desat de fitxers al disc

en: Disable user switching
ca: Inhabilita el canvi d'usuari

en: Prevent running any URL or MIME type handler applications.
ca: Evita que s'executi cap aplicació de gestió d'URL o de tipus MIME.

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
ca: Evita que l'usuari pugui accedir al terminal o pugui especificar una línia d'ordres per ser executada. Per exemple, això inhabilitaria l'accés al diàleg «Executa una aplicació» del quadre.

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
ca: Evita que l'usuari pugui modificar la configuració de la impressió. Per exemple, això inhabilitaria l'accés al diàleg «Configuració de la impressió» de totes les aplicacions.

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
ca: Evita que l'usuari pugui imprimir. Per exemple, això inhabilitaria l'accés al diàleg «Imprimeix» de totes les aplicacions.

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
ca: Evita que l'usuari pugui desar fitxers al disc. Per exemple, això inhabilitaria l'accés als diàlegs «Anomena i desa» de totes les aplicacions.

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
ca: Evita que es canviï d'usuari mentre la sessió estigui activa.

en: Prevent the user to lock his screen.
ca: Evita que l'usuari bloqui la pantalla.

en: File name of the bell sound to be played.
ca: El nom del fitxer del so de la campana a reproduir.

en: Keyboard Bell Custom Filename
ca: Fitxer personalitzat de la campana del teclat

en: Remember NumLock state
ca: Recorda l'estat de la tecla de fixació de teclat numèric

en: When set to true, MATE will remember the state of the NumLock LED between sessions.
ca: Quan s'estableix a cert, el MATE recordarà l'estat del LED de la tecla de fixació de teclat numèric entre sessions.

en: possible values are "on", "off", and "custom".
ca: els valors possibles són «on» (actiu), «off» (apagat) i «custom» (personalitzat).

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
ca: Multiplicador d'acceleració per al moviment del ratolí. Un valor de -1 és el predeterminat del sistema.

en: Cursor font
ca: Tipus de lletra del cursor

en: Cursor size
ca: Mida del cursor

en: Cursor theme
ca: Tema del cursor

en: Cursor theme name. Used only by Xservers that support Xcursor, such as XFree86 4.3 and later.
ca: Nom del tema del cursor. Només s'utilitza en servidors X que permeten utilitzar Xcursor, com ara el XFree86 4.3 o superior.

en: Distance before a drag is started.
ca: Distància abans que es comenci un arrossegament.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
ca: Distància en píxels que s'ha de moure el punter abans que s'activi el moviment accelerat del ratolí. Un valor de -1 és el predeterminat del sistema.

en: Double Click Time
ca: Temps de doble clic

en: Drag Threshold
ca: Llindar d'inici de l'arrossegament

en: Font name of the cursor. If unset, the default font is used. This value is only propagated to the X server start of each session, so changing it mid-session won't have an effect until the next time you log in.
ca: Tipus de lletra del cursor. Si no està establert, s'utilitza el tipus de lletra predeterminat. Aquest valor només es propaga al servidor d'X a l'inici de cada sessió, així que canviar-lo en mig de la sessió no tindrà cap efecte fins que torneu a entrar.

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
ca: Ressalta la ubicació actual del punter quan es prem i es deixa anar la tecla Control.

en: Length of a double click.
ca: Durada d'un doble clic.

en: Locate Pointer
ca: Ubica el punter

en: Motion Threshold
ca: Llindar del moviment

en: Mouse button orientation
ca: Orientació del botó del ratolí

en: Single Click
ca: Un clic

en: Single click to open icons.
ca: Un sol clic per obrir les icones.

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
ca: Mida del cursor referit pel «cursor_theme».

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
ca: Intercanvia els botons esquerre i dret per a ratolins per a esquerrans.

en: Default mixer device
ca: Dispositiu mesclador predeterminat

en: Default mixer tracks
ca: Pistes predeterminades del mesclador

en: Enable ESD
ca: Habilita l'ESD

en: Enable sound server startup.
ca: Habilita l'inici del servidor de so.

en: Input feedback sounds
ca: Sons de suggeriment d'entrada

en: Sound theme name
ca: Nom del tema de so

en: Sounds for events
ca: Sons per a esdeveniments

en: The XDG sound theme to use for event sounds.
ca: El tema de sons XDG a utilitzar en els sons dels esdeveniments.

en: The default mixer device used by the multimedia key bindings.
ca: El dispositiu mesclador predeterminat que s'utilitza en les vinculacions de tecles multimèdia.

en: The default mixer tracks used by the multimedia key bindings.
ca: Les pistes predeterminades del mesclador que s'utilitzen en les vinculacions de tecles multimèdia.

en: Whether to play sounds on input events.
ca: Si s'han de reproduir sons en els esdeveniments d'entrada.

en: Whether to play sounds on user events.
ca: Si s'han de reproduir sons en els esdeveniments de l'usuari.

en: Maximum age for thumbnails in the cache, in days. Set to -1 to disable cleaning.
ca: Edat màxima, en dies, de les miniatures en la que poden estar en la memòria cau. Establiu-la a -1 per inhabilitar la neteja.

en: Maximum size of the thumbnail cache, in megabytes. Set to -1 to disable cleaning.
ca: Mida màxima, en megabytes, de la memòria cau de miniatures. Establiu-la a -1 per inhabilitar la neteja.

en: Disable all external thumbnailers
ca: Inhabilita tots els creadors de miniatures externs

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
ca: Establiu-ho a cert per inhabilitar tots els programes externs de creació de miniatures, independentment de si estan habilitats o inhabilitats.

en: Allow postponing of breaks
ca: Permet retardar els descansos

en: Break time
ca: Temps de descans

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
ca: Nombre de minuts de temps de tecleig abans que comenci el mode de descans.

en: Number of minutes that the typing break should last.
ca: Nombre de minuts que ha de durar el descans.

en: Type time
ca: Temps d'escriptura

en: Whether or not keyboard locking is enabled
ca: Si està habilitat el bloqueig de teclat

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
ca: Si està habilitat el bloqueig de teclat.

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
ca: Si es pot retardar el descans.
