MATE Desktop Environment - en to as translation catalogue (258 entries)

en: Error message
as: ত্ৰুটিৰ বাৰ্তা

en: Informational message
as: তথ্যমূলক বাৰ্তা

en: Log in
as: প্ৰৱেশ

en: Log out
as: প্ৰস্থান কৰক

en: Miscellaneous message
as: বিবিধ বাৰ্তা

en: Question dialog
as: প্ৰশ্নবোধক সম্বাদ

en: System events
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ ঘটনা

en: Warning message
as: সতৰ্কবাৰ্তা

en: Default Background
as: অবিকল্পিত পটভূমি

en: Choose menu item
as: তালিকাৰ বস্তু নিৰ্বাচন কৰক

en: Click on command button
as: আদেশ-বুটাম ক্লিক কৰক

en: Select check box
as: চেক-বক্স নিৰ্বাচন কৰক

en: User interface events
as: ব্যৱহাৰকৰ্তা সংযোগক্ষেত্ৰৰ ঘটনা

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
as: কোনো টাৰ্মিনেল নোপোৱাৰ ফলত xterm ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে, সম্ভৱতঃ এইটো সঠিকৰূপে নচলিব

en: MATE MateConf Support
as: MATE MateConf সমৰ্থন

en: Unable to find the MATE_FILE_DOMAIN_APP_HELP domain
as: MATE_FILE_DOMAIN_APP_HELP ডোমেইন পোৱা নাযায়

en: Unable to find the MATE_FILE_DOMAIN_HELP domain.
as: MATE_FILE_DOMAIN_HELP ডোমেইন পোৱা নাযায় ।

en: Unable to show help as %s is not a directory.  Please check your installation.
as: পঞ্জিকা নোহোৱাৰ ফলত %s, সহায়িকা ৰূপে প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ ।  অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ সংস্থাপন পৰীক্ষা কৰক ।

en: Unable to find help paths %s or %s. Please check your installation
as: %s আৰু %s'ত সহায়তাৰ সংক্ৰান্ত নথিপত্ৰ পোৱা নাযায় ।  অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ সংস্থাপন পৰীক্ষা কৰক ।

en: Unable to find the help files in either %s or %s.  Please check your installation
as: %s আৰু %s'ত সহায়তাৰ সংক্ৰান্ত নথিপত্ৰ পোৱা নাযায় ।  অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ সংস্থাপন পৰীক্ষা কৰক ।

en: Unable to find doc_id %s in the help path
as: সহায়তাৰ বাবে চিহ্নিত পাথত doc_id %s পোৱা নাযায়

en: Help document %s/%s not found
as: সহায়তাৰ উদ্দেশ্যে আলেখ্যন %s/%s পোৱা নাযায়

note: FIXME: get this from matecomponent
en: MateComponent Support
as: MateComponent সমৰ্থন

en: MateComponent activation Support
as: MateComponent সক্ৰিয়কৰণ সমৰ্থন

en: Could not create per-user mate configuration directory `%s': %s
as: প্ৰত্যেক ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ বাবে mate বিন্যাস পঞ্জিকা `%s' নিৰ্মাণ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ: %s

en: Could not stat private per-user mate configuration directory `%s': %s
as: প্ৰত্যেক ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ বাবে ব্যক্তিগত mate বিন্যাস পঞ্জিকা `%s' stat কৰিবলৈ ব্যৰ্থ: %s

en: Could not set mode 0700 on private per-user mate configuration directory `%s': %s
as: প্ৰত্যেক ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ ব্যক্তিগত mate বিন্যাস পঞ্জিকা`%s'-ৰ বাবে 0700 মোড নিৰ্ধাৰণ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ: %s

en: Could not create mate accelerators directory `%s': %s
as: mate গতিবৰ্দ্ধক পঞ্জিকা `%s' নিৰ্মাণ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ: %s

en: MATE Virtual Filesystem
as: MATE ভাৰ্চুৱেল নথিপত্ৰপ্ৰণালী

en: Disable sound server usage
as: ধ্বনি সেৱকৰ ব্যৱহাৰ নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Enable sound server usage
as: ধ্বনি সেৱকৰ ব্যৱহাৰ সক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Host:port on which the sound server to use is running
as: ধ্বনি সেৱক সঞ্চালনকাৰী গৃহস্থ:প'ৰ্ট

en: Show MATE options
as: MATE সংক্ৰান্ত বিকল্প প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Popt Table
as: Popt টেবুল

en: The table of options for popt
as: popt'ৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰযোজ্য বিকল্পৰ টেবুল

en: Popt Flags
as: Popt ফ্লেগ

en: The flags to use for popt
as: popt'ৰ বাবে ব্যৱহাৰযোগ্য ফ্লেগ

en: Popt Context
as: Popt'ৰ কনটেক্সট

en: The popt context pointer that MateProgram is using
as: MateProgram'ৰ দ্বাৰা ব্যৱহৃত popt কনটেক্সট নিৰ্দেশক

en: GOption Context
as: GOption কনটেক্সট

en: The goption context pointer that MateProgram is using
as: MateProgram'ৰ দ্বাৰা ব্যৱহৃত goption কনটেক্সট নিৰ্দেশক

en: Human readable name
as: পাঠযোগ্য নাম

en: Human readable name of this application
as: অনুপ্ৰয়োগৰ পাঠযোগ্য নাম

en: MATE path
as: MATE পাথ

en: Path in which to look for installed files
as: সংস্থাপন কৰাৰ নথিপত্ৰ অনুসন্ধানৰ বাবে চিহ্নিত পাথ

en: App ID
as: অনুপ্ৰয়োগৰ ID

en: ID string to use for this application
as: অনুপ্ৰয়োগৰ বাবে ব্যৱহাৰযোগ্য ID

en: App version
as: অনুপ্ৰয়োগৰ সংস্কৰণ

en: Version of this application
as: অনুপ্ৰয়োগৰ সংস্কৰণ সংখ্যা

en: MATE Prefix
as: MATE প্ৰেফিক্স

en: Prefix where MATE was installed
as: MATE সংস্থাপনৰ অৱস্থানৰ প্ৰেফিক্স

en: Library prefix where MATE was installed
as: MATE সংস্থাপনৰ অৱস্থানৰ লাইব্ৰেৰি প্ৰেফিক্স

en: Data prefix where MATE was installed
as: MATE সংস্থাপনৰ অৱস্থানৰ তথ্য প্ৰেফিক্স

en: Configuration prefix where MATE was installed
as: MATE সংস্থাপনৰ অৱস্থানৰ বিন্যাস প্ৰেফিক্স

en: Prefix where this application was installed
as: অনুপ্ৰয়োগৰ সংস্থাপনৰ অৱস্থানৰ প্ৰেফিক্স

en: Library prefix where this application was installed
as: অনুপ্ৰয়োগ সংস্থাপনৰ অৱস্থানৰ লাইব্ৰেৰি প্ৰেফিক্স

en: Data prefix where this application was installed
as: অনুপ্ৰয়োগ সংস্থাপনৰ অৱস্থানৰ তথ্য প্ৰেফিক্স

en: Configuration prefix where this application was installed
as: অনুপ্ৰয়োগ সংস্থাপনৰ অৱস্থানৰ বিন্যাস প্ৰেফিক্স

en: Create Directories
as: পঞ্জিকা নিৰ্মাণ কৰা হ'ব

en: Create standard MATE directories on startup
as: আৰম্ভত MATE'ৰ প্ৰমিত পঞ্জিকা নিৰ্মাণ কৰা হ'ব

en: Enable Sound
as: শব্দ সক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Enable sound on startup
as: আৰম্ভত শব্দ সক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: How to connect to esd
as: esd'ৰ সৈতে সংযোগ স্থাপনৰ পদ্ধতি

en: Help options
as: সহায়তা সংক্ৰান্ত বিকল্প

en: Application options
as: অনুপ্ৰয়োগ সংক্ৰান্ত বিকল্প

en: Dynamic modules to load
as: তুলি লোৱাৰ উদ্দেশ্যে চিহ্নিত পৰিবৰ্তনশীল অংশ

note: Translators: the first %s is the error message, 2nd %s the program name
en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
as: %s
    আদেশ-লাইনৰ পৰা ব্যৱহাৰযোগ্য সমস্ত উপলব্ধ বিকল্পৰ তালিকা চাবলৈ '%s --help' ব্যৱহাৰ কৰক ।

en: Unknown internal error while displaying this location.
as: চিহ্নিত অৱস্থান প্ৰদৰ্শনৰ সময়ত অজ্ঞাত অভ্যন্তৰীণ সমস্যা

en: The specified location is invalid.
as: উল্লিখিত অৱস্থান বৈধ নহয় ।

en: There was an error parsing the default action command associated with this location.
as: চিহ্নিত অৱস্থানৰ সৈতে যুক্ত অবিকল্পিত কৰ্মসংক্ৰান্ত আদেশ বিশ্লেষণ কৰিবলৈ সমস্যা ।

en: There was an error launching the default action command associated with this location.
as: চিহ্নিত অৱস্থানৰ সৈতে যুক্ত অবিকল্পিত কৰ্মসংক্ৰান্ত আদেশ আৰম্ভ কৰিবলৈ সমস্যা ।

en: There is no default action associated with this location.
as: চিহ্নিত অৱস্থানৰ বাবে কোনো অবিকল্পিত কৰ্ম নিৰ্ধাৰিত নহয় ।

en: The default action does not support this protocol.
as: অবিকল্পিতৰূপে চিহ্নিত কৰ্মৰ দ্বাৰা এই আচাৰবিধি সমৰ্থিত নহয় ।

en: The request was cancelled.
as: অনুৰোধ বাতিল কৰা হৈছে ।

en: The host "%s" could not be found.
as: "%s" নামক গৃহস্থ পোৱা নাযায় ।

en: The host could not be found.
as: গৃহস্থ পোৱা নাযায় ।

en: The location or file could not be found.
as: অৱস্থান বা নথিপত্ৰ পোৱা নাযায় ।

en: The login has failed.
as: প্ৰৱেশ বিফল ।

en: Error showing url: %s
as: url প্ৰদৰ্শন সমস্যা: %s

en: Extra Moniker factory
as: অতিৰিক্ত Moniker কলঘৰ

en: config indirect moniker
as: indirect moniker বিন্যাস কৰক

en: Unknown type
as: অজ্ঞাত প্ৰকৃতি

en: Key %s not found in configuration
as: বিন্যাসত %s চাবি পোৱা নাযায়

en: Beep when a modifier is pressed.
as: কোনো পৰিবৰ্তনকাৰী টিপিলে বিপ শব্দ কৰা হ'ব

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
as: একেলগে দুটা চাবি টিপিলে নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব ।

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds.
as: @delay দ্বাৰা উল্লিখিত millisecondsৰ কম সময়ৰ বাবে চাবি টিপিলে গ্ৰাহ্য কৰা ন'হ'ব

en: How long to accelerate in milliseconds
as: যি সময় অবধি গতিবৰ্ধন কৰা হ'ব, milliseconds ত ব্যক্ত

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed.
as: ০ ৰ পৰা সৰ্বোচ্চ গতি পাবলৈ লোৱা milliseconds

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate.
as: মাউছৰ চাবি লৰচৰ কৰাৰ পূৰ্বে যি সংখ্যক milliseconds অপেক্ষা কৰা হ'ব

en: How many pixels per second to move at the maximum speed.
as: সৰ্বোচ্চ গতিত প্ৰতি ছেকেণ্ডত যি সংখ্যক পিক্সেল লৰোৱা হ'ব

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds.
as: @delay দ্বাৰা উল্লিখিত milliseconds ত _একেই_ চাবি পুনঃ টিপিলে অগ্ৰাহ্য কৰা হ'ব

en: Initial delay in milliseconds
as: প্ৰাৰম্ভিক বিলম্ব milliseconds ত ব্যক্ত

en: Minimum interval in milliseconds
as: সৰ্বনিম্ন বিৰতি milliseconds ত ব্যক্ত

en: Pixels per seconds
as: পিক্সেল প্ৰতি ছেকেণ্ডত

en: minimum interval in milliseconds
as: সৰ্বনিম্ন বিৰতি milliseconds ত ব্যক্ত

en: List of assistive technology applications to start when logging into the MATE desktop.
as: MATE ডেস্কটপত প্ৰৱেশ কৰাৰ পিছত আৰম্ভ কৰাৰ উদ্দেশ্যে চিহ্নিত সহায়ক প্ৰযুক্তিগত অনুপ্ৰয়োগৰ তালিকা

en: Startup Assistive Technology Applications
as: সহায়ক প্ৰযুক্তিগত অনুপ্ৰয়োগ আৰম্ভ কৰা হ'ব

en: MATE to start preferred Mobility assistive technology application during login.
as: প্ৰৱেশৰ সময়ত MATE দ্বাৰা চলাচল সহায়ক পছন্দ প্ৰযুক্তিগত অনুপ্ৰয়োগ আৰম্ভ কৰা হ'ব

en: Preferred Mobility assistive technology application
as: চলাচল সহায়ক পছন্দ প্ৰযুক্তিগত অনুপ্ৰয়োগ

en: Preferred Mobility assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
as: প্ৰৱেশ, তালিকা আৰু আদেশ-লাইনত ব্যৱহাৰযোগ্য চলাচল সহায়ক পছন্দ প্ৰযুক্তিগত অনুপ্ৰয়োগ

en: Start preferred Mobility assistive technology application
as: চলাচল সহায়ক প্ৰযুক্তিগত অনুপ্ৰয়োগসমূহ আৰম্ভ কৰা হ'ব

en: MATE to start preferred Visual assistive technology application during login.
as: প্ৰৱেশৰ সময়ত MATE দ্বাৰা চলাচল সহায়ক পছন্দ প্ৰযুক্তিগত অনুপ্ৰয়োগ আৰম্ভ কৰা হ'ব

en: Preferred Visual assistive technology application
as: প্ৰদৰ্শন সহায়ক পছন্দ প্ৰযুক্তিগত অনুপ্ৰয়োগ

en: Preferred Visual assistive technology application be used for login, menu, or command line.
as: প্ৰৱেশ, তালিকা আৰু আদেশ-লাইনত ব্যৱহাৰযোগ্য প্ৰদৰ্শন সহায়ক পছন্দ প্ৰযুক্তিগত অনুপ্ৰয়োগ

en: Start preferred Visual assistive technology application
as: প্ৰদৰ্শন সহায়ক প্ৰযুক্তিগত অনুপ্ৰয়োগসমূহ আৰম্ভ কৰা হ'ব

en: Browser needs terminal
as: চৰকৰ ক্ষেত্ৰত টাৰ্মিনেল আৱশ্যক

en: Browser understands remote
as: চৰকৰ দ্বাৰা দূৰবৰ্তী কৰ্ম বোধগম্য

en: Default browser
as: অবিকল্পিত চৰক

en: Default browser for all URLs.
as: সমস্ত URL ৰ বাবে ব্যৱহৃত অবিকল্পিত চৰক

en: Whether the default browser needs a terminal to run.
as: অবিকল্পিত চৰক ব্যৱহাৰৰ বাবে টাৰ্মিনেল প্ৰয়োগ কৰা আৱশ্যক নে নহয়

en: Whether the default browser understands netscape remote.
as: অবিকল্পিত চৰক দ্বাৰা netscape ৰ দূৰবৰ্তী কৰ্ম বোধগম্য নে নহয়

en: Calendar needs terminal
as: পঞ্জিকাক টাৰ্মিনেল আৱশ্যক

en: Default calendar
as: অবিকল্পিত পঞ্জিকা

en: Default calendar application
as: অবিকল্পিত পঞ্জিকা অনুপ্ৰয়োগ

en: Default tasks
as: অবিকল্পিত কাৰ্য্য

en: Default tasks application
as: অবিকল্পিত কাৰ্য্য অনুপ্ৰয়োগ

en: Tasks needs terminal
as: কাৰ্য্যক টাৰ্মিনেলৰ আৱশ্যক

en: Whether the default calendar application needs a terminal to run
as: অবিকল্পিত পঞ্জিকা ব্যৱহাৰৰ বাবে টাৰ্মিনেল প্ৰয়োগ কৰা আৱশ্যক নে নহয়

en: Whether the default tasks application needs a terminal to run
as: অবিকল্পিত কাৰ্য্য ব্যৱহাৰৰ বাবে টাৰ্মিনেল প্ৰয়োগ কৰা আৱশ্যক নে নহয়

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
as: টাৰ্মিনেল 'exec' চাবি দ্বাৰা চিহ্নিত অনুপ্ৰয়োগ সঞ্চালনৰ বাবে ব্যৱহৃত তৰ্ক ।

en: Exec Arguments
as: Exec'ৰ তৰ্ক

en: Terminal application
as: টাৰ্মিনেল অনুপ্ৰয়োগ

en: Terminal program to use when starting applications that require one.
as: আৱশ্যকৰূপে টাৰ্মিনেল ব্যৱহাৰ কৰা অনুপ্ৰয়োগ আৰম্ভ কৰাৰ সময়ত ব্যৱহৃত টাৰ্মিনেল অনুপ্ৰয়োগ

en: A list with names of the first window manager workspaces. This key has been deprecated since MATE 2.12.
as: প্ৰথম সংযোগক্ষেত্ৰ পৰিচালন ব্যৱস্থাৰ কৰ্মক্ষেত্ৰতৰ নাম এটা তালিকা । MATE 2.12 সংস্কৰণৰ পিছত এই চাবি অবচিত হৈছে ।

en: Fallback window manager (deprecated)
as: ফলবেক সংযোগক্ষেত্ৰ পৰিচালন ব্যৱস্থা (অবচিত)

en: Fallback window manager if user window manager can't be found. This key has been deprecated since MATE 2.12.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ সংযোগক্ষেত্ৰ পৰিচালনব্যৱস্থা অনুপস্থিত থাকিলে ব্যৱহৃত ফলবেক সংযোগক্ষেত্ৰ পৰিচালন ব্যৱস্থা । MATE 2.12 সংস্কৰণৰ পিছত এই চাবি অবচিত হৈছে ।

en: Names of the workspaces (deprecated)
as: কৰ্মক্ষেত্ৰতৰ নাম (অবচিত)

en: The number of workspaces (deprecated)
as: কৰ্মক্ষেত্ৰতৰ সংখ্যা (অবচিত)

en: The number of workspaces the window manager should use This key has been deprecated since MATE 2.12.
as: সংযোগক্ষেত্ৰ পৰিচালনব্যৱস্থাৰ দ্বাৰা ব্যৱহৃত কৰ্মক্ষেত্ৰতৰ সংখ্যা । MATE 2.12 সংস্কৰণৰ পিছত এই চাবি অবচিত হৈছে ।

en: User window manager (deprecated)
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ সংযোগক্ষেত্ৰ পৰিচালন ব্যৱস্থা (অবচিত)

en: Window manager to try first. This key has been deprecated since MATE 2.12.
as: প্ৰথমে ব্যৱহাৰৰ বাবে চিহ্নিত সংযোগক্ষেত্ৰ পৰিচালনব্যৱস্থা । MATE 2.12 সংস্কৰণৰ পিছত এই চাবি অবচিত হৈছে ।

en: Color Shading Type
as: ৰং কৰাৰ প্ৰণালী

en: Draw Desktop Background
as: ডেস্কটপেৰ পটভূমি আঁকক

en: File to use for the background image.
as: পটভূমিৰ ছবি ৰূপে ব্যৱহাৰৰ বাবে নথিপত্ৰ ।

en: Have MATE draw the desktop background.
as: MATE'ৰ দ্বাৰা পটভূমিৰ ছবি আঁকা হ'ব ।

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid".
as: পটভূমিৰ ৰং সহযোগে ছায়ান্বিত কৰাৰ পদ্ধতি । সম্ভাব্য মান "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid" ।

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
as: পৰ্যায়ক্ৰমে প্ৰদৰ্শিত ৰঙৰ ক্ষেত্ৰত ওপৰ বা বাওঁফালৰ ৰং, বা গাঢ় ৰং ।

en: Opacity with which to draw the background picture.
as: পটভুমিৰ ছবি আঁকাৰ উদ্দেশ্যে স্বচ্ছতাৰ মাত্ৰা ।

en: Picture Filename
as: ছবিৰ নথিপত্ৰৰ নাম

en: Picture Opacity
as: ছবিৰ স্বচ্ছতা

en: Picture Options
as: ছবি সংক্ৰান্ত বিকল্প

en: Primary Color
as: প্ৰাথমিক ৰং

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
as: পৰ্যায়ক্ৰমে প্ৰদৰ্শিত ৰংৰ ক্ষেত্ৰত তলৰ বা সোঁফালৰ ৰং, গাঢ় ৰংৰ ক্ষেত্ৰত ব্যৱহৃত নহয় ।

en: Secondary Color
as: দ্বিতীয় ৰং

en: File Icon Theme
as: নথিপত্ৰ প্ৰতীকচিহ্নৰ থিম

en: Theme used for displaying file icons.
as: নথিপত্ৰ প্ৰতীকচিহ্ন প্ৰদৰ্শনৰ বাবে ব্যৱহৃত থিম

en: Basename of the default theme used by gtk+.
as: gtk+'ৰ দ্বাৰা ব্যৱহৃত অবিকল্পিত থিমৰ Basename ।

en: Buttons Have Icons
as: বুটামত প্ৰতীকচিহ্ন উপস্থিত

en: Can Change Accels
as: গতিবৰ্দ্ধক পৰিৰ্তন কৰা সম্ভব

en: Cursor Blink
as: কাৰ্ছাৰৰ ব্লিঙ্ক

en: Cursor Blink Time
as: কাৰ্ছাৰ ব্লিঙ্কৰ সময়

en: Default font
as: অবিকল্পিতৰূপে ব্যৱহৃত ফন্ট

en: Document font
as: আলেখ্যনত ব্যৱহৃত ফন্ট

en: Enable Accessibility
as: বিশেষ ব্যৱহাৰযোগ্যতা সক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Enable Animations
as: এনিমেশন সক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: GTK IM Module
as: GTK IM অংশ

en: GTK IM Preedit Style
as: GTK IM Preedit ধৰণ

en: GTK IM Status Style
as: GTK IM অৱস্থাসূচক বিন্যাস

en: Icon Theme
as: প্ৰতীকচিহ্নৰ থিম

en: Icon theme to use for the panel, caja etc.
as: পেনেল, caja প্ৰভৃতিৰ বাবে ব্যৱহৃত প্ৰতীকচিহ্নৰ থিম

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
as: তালিকা-বাৰ খোলোঁতে ব্যৱহৃত চাবিৰ ফলকৰ শোৰ্টকাট

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds.
as: কাৰ্ছাৰ ব্লিঙ্কৰ সময়কালৰ দৈৰ্ঘ্য, milliseconds ত

en: Menubar Detachable
as: তালিকা-বাৰ বিচ্ছন্ন কৰা সম্ভৱ

en: Menubar accelerator
as: তালিকা-বাৰ গতিবৰ্দ্ধক

en: Menus Have Icons
as: তালিকাত প্ৰতীকচিহ্ন উপস্থিত

en: Menus Have Tearoff
as: তালিকা Tearoff বৈশিষ্ট্যযুক্ত

en: Module for GtkFileChooser
as: GtkFileChooser'ৰ অংশ

en: Module to use as the filesystem model for the GtkFileChooser widget. Possible values are "gio", "mate-vfs" and "gtk+".
as: GtkFileChooser উইজেটৰ ক্ষেত্ৰত নথিপত্ৰপ্ৰণালী অংশৰূপে ব্যৱহাৰযোগ্য অংশ । সম্ভাব্য মান "mate-vfs" আৰু "gtk+" ।

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
as: টাৰ্মিনেলৰ দৰে স্থানত ব্যৱহাৰৰ বাবে monospaced (স্থায়ী-প্ৰস্থেৰ) ফন্টৰ নাম ।

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
as: gtk+ দ্বাৰা ব্যৱহৃত GTK+ নিবেশ পদ্ধতিৰ Preedit বিন্যাস ।

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
as: gtk+ দ্বাৰা ব্যৱহৃত GTK+ নিবেশ পদ্ধতিৰ অৱস্থাৰ বিন্যাস ।

en: Name of the default font used by gtk+.
as: gtk+ দ্বাৰা ব্যৱহৃত অবিকল্পিত ফন্টৰ নাম ।

en: Name of the default font used for reading documents.
as: নথিপত্ৰ পঢ়াৰ উদ্দেশ্যে ব্যৱহৃত অবিকল্পিত ফন্টৰ নাম

en: Name of the input method module used by GTK+.
as: GTK+ দ্বাৰা ব্যৱহৃত নিবেশ পদ্ধতিৰ অংশৰ নাম ।

en: Show the 'Input Methods' menu
as: 'নিবেশ পদ্ধতি' নামক তালিকা প্ৰদৰ্শিত হ'ব

en: Show the 'Unicode Control Character' menu
as: 'ইউনিকোড কনট্ৰোল কেৰেকটাৰ' শীৰ্ষক তালিকা প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Size of icons in toolbars, either "small-toolbar" or "large-toolbar".
as: টুলবাৰত আইকণৰ আকাৰ, "small-toolbar" বা "large-toolbar" ।

en: Status Bar on Right
as: অৱস্থাসূচক বাৰ সোঁফালে

en: Toolbar Detachable
as: টুল-বাৰ বিচ্ছিন্ন কৰা সম্ভব

en: Toolbar Icon Size
as: টুল-বাৰ প্ৰতীকৰ মাপ

en: Toolbar Style
as: টুল-বাৰৰ বিন্যাস

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both-horiz", "icons", and "text".
as: টুল-বাৰৰ বিন্যাস । বৈধ মান হল "both (উভয়)", "both-horiz (উভয়-অনুভূমিক)", "icons (প্ৰতীকচিহ্ন)" আৰু "text (টেক্সট)"

en: Use Custom Font
as: স্বনিৰ্বাচিত ফন্ট ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব

en: Whether Applications should have accessibility support.
as: অনুপ্ৰয়োগসমূহৰ দ্বাৰা বিশেষ ব্যৱহাৰযোগ্যতা সমৰ্থিত হ'ব নে নহয়

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
as: এনিমেশন প্ৰদৰ্শিত হ'ব নে নহয় । উল্লেখ্য: এইটো এটা সৰ্বব্যাপী চাবি আৰু ইয়াৰ দ্বাৰা সংযোগক্ষেত্ৰ পৰিচালন ব্যৱস্থা, পেনেল প্ৰভৃতিৰ মান প্ৰভাবিত হ'ব

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text.
as: বুটামৰ ক্ষেত্ৰত বুটামৰ লিপিৰ উপৰিও প্ৰতীকচিহ্ন প্ৰদৰ্শিত হ'ব নে নহয়

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry.
as: তালিকাৰ ক্ষেত্ৰত তালিকাৰ বস্তুৰ ওচৰত প্ৰতীকচিহ্ন প্ৰদৰ্শিত হ'ব নে নহয়

en: Whether menus should have a tearoff.
as: তালিকাত tearoff বৈশিষ্ট্য হ'ব নে নহয় ।

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method.
as: নিবেশৰ কনটেক্সট তালিকা আৰু টেক্সট প্ৰদৰ্শন ব্যৱস্থাৰ দ্বাৰা নিবেশ পদ্ধতি পৰিবৰ্তনৰ সুবিধা উপলব্ধ কৰা হ'ব নে নহয়

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters.
as: নিবেশৰ কনটেক্সট তালিকা আৰু টেক্সট প্ৰদৰ্শন ব্যৱস্থাৰ দ্বাৰা কন্ট্ৰোল কেৰেক্টাৰ সন্নিবেশৰ সুবিধা উপলব্ধ কৰা হ'ব নে নহয়

en: Whether the cursor should blink.
as: কাৰ্ছাৰ ব্লিঙ্ক হ'ব নে নহয়

en: Whether the user can detach menubars and move them around.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ দ্বাৰা তালিকা-বাৰ বিচ্ছিন্ন কৰি স্থানান্তৰণ কৰা সম্ভব নে নহয়

en: Whether the user can detach toolbars and move them around.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ দ্বাৰা টুল-বাৰ বিচ্ছিন্ন কৰি স্থানান্তৰণ কৰা সম্ভব নে নহয়

en: Whether the user can dynamically type a new accelerator when positioned over an active menuitem.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ দ্বাৰা কোনো সক্ৰিয় তালিকাৰ বস্তুৰ ওপৰত পৰিবৰ্তনশীল অৱস্থাত নতুন গতিবৰ্দ্ধক যোগ কৰা সম্ভব নে নহয়

en: Whether to display a status bar meter on the right.
as: সোঁফালৰ অৱস্থাসূচক-বাৰৰ মাত্ৰা প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব নে নহয়

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
as: gtk+ অনুপ্ৰয়োগৰ ক্ষেত্ৰত স্বনিৰ্বাচিত ফন্ট ব্যৱহৃত হ'ব নে নহয় ।

en: Disable URL and MIME type handlers
as: URL আৰু MIME type handlers নিষ্ক্ৰিয় কৰক

en: Disable command line
as: আদেশ লাইন নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Disable lock screen
as: পৰ্দা লক কৰাৰ প্ৰক্ৰিয় নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Disable print setup
as: প্ৰিন্ট ব্যৱস্থাৰ বৈশিষ্ট্য নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Disable printing
as: প্ৰিন্ট ব্যৱস্থা নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Disable saving files to disk
as: ডিস্কত নথিপত্ৰ সংৰক্ষণ ব্যৱস্থা নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Disable user switching
as: ব্যৱহাৰকৰ্তা পৰিবৰ্তনৰ প্ৰক্ৰিয়া নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Prevent running any URL or MIME type handler applications.
as: কোনো URL বা MIME type handler অনুপ্ৰয়োগ চলাব নিদিব ।

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ দ্বাৰা টাৰ্মিনেল বা কোনো আদেশ-লাইন চলোৱা প্ৰতিৰোধ কৰা হ'ব । উদাহৰণস্বৰূপ, ইয়াৰ ফলত পেনেলৰ "অনুপ্ৰয়োগ চালনা" সম্বাদৰ ব্যৱহাৰ বন্ধ হ'ব ।

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ দ্বাৰা প্ৰিন্ট সংক্ৰান্ত বৈশিষ্ট্য পৰিবৰ্তনে প্ৰতিৰোধ কৰা হ'ব । উদাহৰণস্বৰূপ, ইয়াৰ ফলত সৰ্বধৰনৰ অনুপ্ৰয়োগৰ "প্ৰিন্ট কৰ্মৰ বৈশিষ্ট্য" শীৰ্ষক সম্বাদ ব্যৱহাৰ কৰা নাযাব ।

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাক প্ৰিন্ট কৰিবলৈ বাধা দিয়া হ'ব । উদাহৰণস্বৰূপ, ইয়াৰ ফলত সৰ্বধৰনৰ অনুপ্ৰয়োগৰ "প্ৰিন্ট" সম্বাদ ব্যৱহাৰ কৰা নাযাব ।

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাক ডিস্কত নথিপত্ৰ সংৰক্ষণত বাধা দিয়া হ'ব । উদাহৰণস্বৰূপ, ইয়াৰ ফলত সৰ্বধৰনৰ অনুপ্ৰয়োগৰ "নতুন ৰূপে সংৰক্ষণ" সম্বাদ ব্যৱহাৰ কৰা নাযাব ।

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
as: সক্ৰিয় অধিবেশনত ব্যৱহাৰকৰ্তাক ভিন্ন হিচাপ পৰিবৰ্তন কৰিবলৈ দিয়া ন'হ'ব ।

en: Prevent the user to lock his screen.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাক পৰ্দা লক কৰিবলৈ দিয়া ন'হ'ব ।

en: File name of the bell sound to be played.
as: ঘন্টাধ্বনিৰ বাবে ব্যৱহৃত নথিপত্ৰৰ নাম

en: Keyboard Bell Custom Filename
as: চাবিৰ ফলকৰ বেল ৰূপে ব্যৱহৃত স্বনিৰ্বাচিত নথিপত্ৰৰ নাম

en: Remember NumLock state
as: NumLock ৰ সৰ্বশেষ অৱস্থা মনত ৰখা হ'ব

en: When set to true, MATE will remember the state of the NumLock LED between sessions.
as: মান true (সত্য) হ'লে, MATE'ৰ দ্বাৰা বিভিন্ন অধিবেশনত NumLock LED'ৰ সৰ্বশেষ অৱস্থা সংৰক্ষিত হ'ব ।

en: possible values are "on", "off", and "custom".
as: সম্ভাব্য মান হল "on ", "off" আৰু "custom " ।

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
as: মাউছৰ গতিবিধিৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰযোজ্য গতিবৰ্ধকৰ গুণক । ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ অবিকল্পিত মান -১ ।

en: Cursor font
as: কাৰ্ছাৰ ফন্ট

en: Cursor size
as: কাৰ্ছাৰৰ মাপ

en: Cursor theme
as: কাৰ্ছাৰৰ থিম

en: Cursor theme name. Used only by Xservers that support Xcursor, such as XFree86 4.3 and later.
as: কাৰ্ছাৰৰ থিমৰ নাম । অকল Xcursor সমৰ্থনকাৰী Xservers যেনে XFree86 4.3 বা ঊৰ্ধ্বতন সংস্কৰণ দ্বাৰা সমৰ্থিত ।

en: Distance before a drag is started.
as: ড্ৰেগ আৰম্ভ হোৱাৰ আগৰ অবধি মধ্যবৰ্তী দূৰত্ব

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
as: গতিবৰ্ধিত মাউছ গতিবিধি সক্ৰিয় কৰাৰ পূৰ্বে মাউছ নিৰ্দেশক স্থানান্তৰণৰ ন্যূনতম দুৰত্ব, পিক্সেল অনুসাৰে ব্যক্ত । ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ অবিকল্পিত মান -১ ।

en: Double Click Time
as: দুবাৰ ক্লিক কৰিবলৈ ব্যতীত সময়

en: Drag Threshold
as: ড্ৰেগ কৰাৰ প্ৰান্তিক মাপ

en: Font name of the cursor. If unset, the default font is used. This value is only propagated to the X server start of each session, so changing it mid-session won't have an effect until the next time you log in.
as: কাৰ্ছাৰৰ ফন্টৰ নাম । মান নিৰ্ধাৰিত ন'হ'লে অবিকল্পিত ফন্ট ব্যৱহৃত হ'ব । প্ৰতি অধিবেশনত X সেৱক আৰম্ভৰ সময়ত এই মান প্ৰেৰিত হয় আৰু অধিবেশনৰ মধ্যবৰ্তী কোনো সময়ত এই মান পৰিবৰ্তনৰ ফলত মান পৰিবৰ্তিত ন'হ'ব আৰু পুনঃ প্ৰৱেশ কৰা আৱশ্যক ।

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
as: কন্ট্ৰোল চাবি চপা হ'লে নিৰ্দেশকৰ বৰ্তমান অৱস্থান উজ্জ্বল কৰা হয় ।

en: Length of a double click.
as: দুবাৰ ক্লিকৰ দৈৰ্ঘ্য

en: Locate Pointer
as: মাউছ নিৰ্দেশকৰ অৱস্থান অনুসন্ধান

en: Motion Threshold
as: গতিবিধিৰ প্ৰান্তিক মাপ

en: Mouse button orientation
as: মাউছ বুটামৰ দিশ

en: Single Click
as: এবাৰ ক্লিক

en: Single click to open icons.
as: প্ৰতীকচিহ্ন খোলোঁতে এটা ক্লিক ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
as: cursor_theme'ৰ মান দ্বাৰা উল্লিখিত কাৰ্ছাৰৰ মাপ ।

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
as: বাওঁ হাতৰ মাউছৰ ক্ষেত্ৰত সোঁ আৰু বাওঁফালৰ বুটাম অদলবদল কৰা হ'ব

en: Default mixer device
as: অবিকল্পিত মিক্সাৰ যন্ত্ৰ

en: Default mixer tracks
as: অবিকল্পিত মিক্সাৰ ট্ৰেক

en: Enable ESD
as: ESD সক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Enable sound server startup.
as: প্ৰাৰম্ভিক ধ্বনি সেৱক সক্ৰিয় কৰা হ'ব ।

en: Input feedback sounds
as: নিবেশ মন্তব্যৰ ধ্বনি

en: Sound theme name
as: ধ্বনিৰ থিমৰ নাম

en: Sounds for events
as: বিভিন্ন ঘটনাৰ শব্দ

en: The XDG sound theme to use for event sounds.
as: পেনেল, caja প্ৰভৃতিৰ বাবে ব্যৱহৃত প্ৰতীকচিহ্নৰ থিম

en: The default mixer device used by the multimedia key bindings.
as: মাল্টিমিডিয়া কি বাইন্ডিং দ্বাৰা ব্যৱহৃত অবিকল্পিত মিক্সাৰ যন্ত্ৰ ।

en: The default mixer tracks used by the multimedia key bindings.
as: মাল্টিমিডিয়া কি বাইন্ডিং দ্বাৰা ব্যৱহৃত অবিকল্পিত মিক্সাৰ ট্ৰেক ।

en: Whether to play sounds on input events.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ ঘটনাৰ বাবে শব্দ বজোৱা হ'ব ।

en: Whether to play sounds on user events.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাদৰ ঘটনাৰ বাবে শব্দ বজোৱা হ'ব ।

en: Maximum age for thumbnails in the cache, in days. Set to -1 to disable cleaning.
as: কেছে থাম্বনেইলৰ সৰ্বাধিক বয়স, দিনত । পৰিষ্কাৰ কৰা নিষ্ক্ৰিয় কৰিবলৈ -১ লৈ নিৰ্ধাৰণ কৰক ।

en: Maximum size of the thumbnail cache, in megabytes. Set to -1 to disable cleaning.
as: কেছে থাম্বনেইলৰ সৰ্বাধিক আকাৰ, megabytes ত । পৰিষ্কাৰ কৰা নিষ্ক্ৰিয় কৰিবলৈ -১ লৈ নিৰ্ধাৰণ কৰক ।

en: Disable all external thumbnailers
as: সমস্ত বহিস্থিত থাম্ব-নেইল নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
as: থাম্ব-নেইল অনুপ্ৰয়োগসমূহ স্বতন্ত্ৰৰূপে নিষ্ক্ৰিয়/সক্ৰিয় থাকিলেও সমস্ত বহিস্থিত থাম্ব-নেইল অনুপ্ৰয়োগ নিষ্ক্ৰিয় কৰিবলৈ মান true (সত্য) নিৰ্ধাৰণ কৰক ।

en: Allow postponing of breaks
as: বিৰতিকাল মুলতুবি কৰাৰ সুবিধা উপলব্ধ কৰা হ'ব

en: Break time
as: বিৰতিকাল

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
as: বিৰতিকাল আৰম্ভৰ পূৰ্বৰ টাইপ কৰাৰ সময়, মিনিট অনুযায়ী ব্যক্ত ।

en: Number of minutes that the typing break should last.
as: টাইপৰ বিৰতিকালৰ স্থিতিসময়, মিনিট অনুযায়ী ব্যক্ত ।

en: Type time
as: টাইপ কৰাৰ সময়

en: Whether or not keyboard locking is enabled
as: চাবিৰ ফলকৰ লক কৰাৰ সুবিধা সক্ৰিয় আছে নে নাই

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
as: চাবিৰ ফলকৰ লক কৰাৰ সুবিধা সক্ৰিয় আছে নে নাই ।

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
as: টাইপৰ বিৰতিকালৰ পৰ্দা প্ৰদৰ্শন মুলতুবি কৰা হ'ব নে নহয় ।
